Kalori Cetveli

Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin Kalori Yakmanın Yolları

diyet yapmadan kilo vermekŞimdi biz size, diyet yapmadan kilo vermek mümkün desek, ve kalori yakmanın yollarından söz etsek, büyük ihtimalle şaşırırsınız. Ancak gerçekten de kalori yakmanın kolay yolları bulunuyor; ve bu şekilde diyet yapmadan kilo vermek olanaklı hale geliyor. Peki nedir diyet yapmadan kilo vermek için yapılması gerekenler? İşte kalori yakmanın kolay yolları, ve yaşam tarzınızı değiştirerek kalori yakmanın yolları:

Diyet yapmadan kilo vermek isteyenler, ve bunun için kalori yakmanın yollarını arayanlar bilmelidirler ki, diyet yapmadan kilo vermek için, gereksiz atıştırmalıklardan uzak durmak gerekmektedir. Bu nedenle de, buzdolabında, ve mutfakta bulunan, tüm kalorisi yüksek besinlerin boşaltılması gerekmektedir. Sonrasında ise, kendinizi aç hissettiğinizde bir bardak sıcak su içerek, hem metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımınızı kolaylaştırmaya çalışmalı, hem de bunun yanında atıştırma isteğinin iştahını bastırmayı denemelisiniz.
Kalori yakmanın kolay yolları arasında yeterli uykuyu uyumaktan da söz etmemiz gerekmektedir. Gün içerisinde sekiz saat kadar uyumanız önerilmektedir. Bu sayede, enerjinizi toplar, ve yemek yiyerek alacağınız fazla kalorilerin de önüne geçmiş olursunuz. Bunun yanında, tükettiğiniz besinlerin karbonhidrat içerikli, ve alkollü olmaması gerektiğine de dikkat etmenizin önemi büyüktür.
Akşam saatlerinde evinizde geçireceğiniz dinlenme zamanlarında, olabildiğince karanlıkta kalmamaya çalışın. Ve bunun yanında, mutlaka sabah kahvaltısı yapın. Güne metabolizmanızı çalıştırarak başlayacağınız gibi, bununla birlikte, daha sonraki öğünlerde daha az yemek yemenizin de ancak sabah kahvaltısı yapmakla mümkün olduğunu unutmamanız gerekmektedir.
Yemek yerken kesinlikle ayakta durmayın. Bu durum sizin hızlı, ve farkında olmadan çok yemenize, dolayısı ile de kalori almanıza neden olacaktır. Bunun yanında, atıştırmalık bir şeyler yemek istediğinizde en sevdiğiniz şarkıyı dinlemeyi de deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle bu sayede beyninize tokluk hissi gidecektir. Kalori yakmanın kolay yolları arasında yeşil çay da yer alıyor. Bu nedenle, gün içerisinde içeceğiniz yeşil çayın miktarını üç bardağa kadar arttırabileceğinizi de belirtmemiz gerekiyor.
Yemek yerken başka şeylerle ilgilenmez iseniz, neyi ne kadar yediğinizi bilir; ve alacağınız kalori miktarını da az çok tahmin edebilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir şey yaparken yemek yemeyin, yemek yerken ise hiç bir şeyle ilgilenmeyin. Günün en az yirmi dakikasını dışarda geçirmeye de özen gösterin. Gün ışığının, yeme isteğinizi bastırdığını unutmayın, ve bu sayede yürüyüş yaparak, günlük spor yapma sürenizi de doldurmuş olabilirsiniz. Yediğiniz şeyler ise mutlaka sağlıklı olsun. Eğer mutlaka dışarda yemek yemeniz gerekiyorsa, sos içermeyen salataları, ve çocuk menülerini tercih edebilirsiniz.
Diyet yapmadan kilo vermek, tüm bunlara rağmen size zor geliyorsa, günlük 1200 kalorilik zayıflama diyetlerinin altına düşmeyin. Ve evinizin bahçesi varsa, bir saat bahçenizle ilgilenmenin de sizin için, kalori yakmanın kolay yolları arasında yer alacağını unutmayın. Ev işleri yapabilir, evinize çıkmak için ise asansör yerine merdivenleri kullanabilirsiniz. Fırsat buldukça ip atlamayı da ihmal etmemelisiniz.
Yemek düzeninizin sık; ancak az yenecek şekilde olması gerekmektedir. Çikolata yemeyi seviyorsanız, küçük bir miktardan fazlasını tüketmemeye çalışın, ve beyninizi, diyet yapmadan kilo vermek için odaklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.