Zayıflama Yolları

Spor Yapmadan Zayıflamak İstiyorum

spor yapacak zamanım yokYazımız içerisinde, spor yapmadan zayıflamak istiyorum diyenler için, spor yapmadan zayıflanır mı, ve spor yapmadan zayıflamak mümkün mü şeklindeki soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de spor yapmadan zayıflamak istiyorum diyor, ve spor yapmadan zayıflanır mı; ya da spor yapmadan zayıflamak mümkün mü diyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi aktarmaya başlayalım…

Spor Yapmadan Zayıflanır Mı? Spor Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü?

Spor yapmadan zayıflamak istiyorum diyenler, bunun mümkün olacağını bilmelidirler. Ancak, eğer spor yaparak zayıflamayı tercih ederseniz, gün içerisinde daha çok şey yiyebilir, daha fazla kalori alabilirsiniz. Spor yapmadan zayıflamak için ise, gün içerisinde daha az şey yiyerek, daha az kalori almanız durumu söz konusudur. Bunun nedenine gelince:

Bir gün içerisinde alınan kalori miktarı, harcanan kalori miktarından ne kadar az ise, siz de o miktarda kilo verir, zayıflarsınız. Spor yaparsanız, yapmadığınızdan daha fazla kalori harcarsınız. Bu oranda, daha fazla şey yiyebilir, ya da, spor yapmadığınız zamandaki ile aynı oranda yiyerek daha fazla zayıflayabilirsiniz. Hal böyle olunca, spor yaptığınızda, daha çok zayıflayacağınız için motivasyonunuz artar, ve bunun yanında daha çok şey yiyebileceğiniz için, zayıflama süreci sizde işkence halini almamış olur.

Spor yaparak zayıflamak ayrıca, vücudun daha sağlıklı, ve güzel görünmesini de olanaklı hale getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.