Zayıflama Yolları

Zayıflamak İstiyorum Ama Diyet Yapamıyorum Diyenler İçin Önerilerimiz Var

kalori azaltarak zayıflamaBu yazımızda, zayıflamak istiyorum diyenler için, zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorum diyenler için, diyet yapmadan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de zayıflamak istiyorum; ya da, zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorum diyorsanız, gelin diyet yapmadan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına birlikte bakalım:

Diyet yapmadan nasıl zayıflanır diyenlerin, her şeyin öncesinde, zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorun diyorlarsa, günde üç öğün yemek yemeleri, ve her bir öğün için en az yirmi dakika ayırmaları gerekmektedir. Yemeğe başladığınız zaman ile bitirdiğiniz zaman aralığında yirmi dakika olmalıdır, çünkü beyine giden tokluk sinyali için en az yirmi dakikaya ihtiyaç vardır. Aksi halde kendinizi aç hissetmeye devam edersiniz. Bu yirmi dakikalık zaman diliminde, yemekleri olabildiğince yavaş çiğnemeye; ve yutmaya da dikkat etmeniz gerekecektir, aksi halde, belirtilen zaman diliminde daha çok şey yersiniz.
Zayıflamak istiyorum diyenlerin günde en az 1.5 litre su içmeleri gerekiyor, ancak suyun ne zaman içilmesi gerektiği önemli ki, gün içerisinde içeceğiniz suyu gün içerisinde belirli aralıklarla, ve bilinçli olarak tüketmeniz önemli. Yemeklerin öncesinde birer bardak su içerseniz, mideniz tok hissedecektir, bunun nedeni, suyun karnınızı şişirmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak eğer siz, yemek yerken su içerseniz, su, tükettiğiniz yemek ile karışarak yemeği şişireceğinden, mide hacminin genişlemesine, ve daha fazla yemek ile doymanıza neden olmaktadır. Yemeklerden sonra içeceğiniz su için, aradan en az bir saat geçmiş olması gerekir ki, su bağırsaklara gitsin, ve mide hacmini şişirmesin…
Acıktığınızda, midenizi bir porsiyon meyve, ya da sebze ile doldurmak, et, ya da makarna ile doldurmaktan çok daha az kalori almanızı olanaklı hale getireceğinden dolayı tercih edilmektedir. Et sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlasa da, sebzeyi bir dilim tam tahıl ekmeği ile desteklerseniz, ette olduğu kadar uzun süre kendinizi tok hissedebilirsiniz. Bu nedenle, gün içerisinde en az bir ana öğünü sebze ile geçirmeli, ara öğünlerde ise mutlaka meyve tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.
Diyet yapmadan nasıl zayıflanır diyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer detayın da, porsiyonlarını küçültmelerinin gerekliliği olduğunu belirtmeliyiz. Bir porsiyonun ne kadar olduğunu öğrenmeli, ve daha fazlasını tüketmemeye gayret göstermelisiniz.
Zayıflamak istiyorum ama diyet yapamıyorum diyen bir kişi iseniz; ve bunun nedeninin, sürekli şeker yemek istemeniz olduğunu düşünüyorsanız, bu sizin aslında yeterli beslenmediğinizin en belirgin göstergesidir. Bununönlenmesi adına düzenli beslenmelisiniz. Haftada bir, en çok iki kere tatlı tüketmeli, çok fazla tatlı yeme ihtiyacı hissettiğinizde ise bunu sütlü, ya da meyveli tatlılar ile gerçekleştirmelisiniz.
Gün içerisinde çeşitli beslenmeniz gerektiğini ise unutmamalısınız, yağ, protein, karbonhidrat, meyce; ve sebze tüketimini düzenli, bir şekilde tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Yağ zeytinyağı olmalı iken, karbonhidratların ise, sağlıklı karbonhidratlar olması gerektiğini aklınızdan çıkartmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.