Zayıflama Yolları

Zayıflamanın En Kolay Yolları

zayıflamak için nelere dikkat etmek gerekirZayıflamanın en kolay yolu nedir? Herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor. Biz de size yazımız içerisinde, zayıflamanın en kolay yollarından söz edebilmek adına, zayıflamanın en kolay 10 yolunu anlatmaya karar verdik. Dilerseniz gelin zaman kaybetmeden, diyet; ya da egzersizi zor bulanlar için, zayıflamanın en kolay 10 yolunu sizlere aktarmaya başlayalım…

Zayıflamanın En Kolay Yolu Nedir?

• Her yemeğe başlamanın 15 dakika öncesinde en az bir bardak su için. Zaten gün içerisinde en az 1.5 litre su içmek zorundasınız. Bununla birlikte, eğer yemeğin öncesinde su içerseniz, mideniz su ile şişeceği için kendinizi tok hisseder; ve dolayısı ile de daha az yemek yemiş olursunuz.

• Paketlenmiş şeyler tüketmek yerine, kendi hazırladığınız şeyleri tüketin. Örneğin, salata sosunu satın almayın, sirke, limon, ve az bir zeytinyağı ile kendiniz salata sosu hazırlayın, ve böylece hem daha az kalori alın; hem de sağlıklı beslenmiş olun.

• Sebze; ve meyveleri mevsiminde; ve taze olarak tüketin. Kuru kayısı yemektense kayısı yiyerek daha az kalori alabilirsiniz. Kuru üzüm yerine üzüm yiyerek, vücudunuzun su ihtiyacını da karşılamış olursunuz. Hem de sağlıklı beslenirsiniz.

• Hem zayıflamak istiyorsunuz, hem de canınız tatlı mı istedi? Bu gereksiniminizi kurabiye ile gidermek yerine, biraz Bitter çikolata yiyin. Böylece hem tatlı ihtiyacınızı gidermiş olur; hem de daha az kalori alırsınız.

• Zayıflamak için daha az yemek, dolayısı ile daha az kalori almak durumundasınız. Bunun için yapmanız gereken, yemek aldığınız tabağı küçültmektir. Büyük tabağı doldurduğunuz gibi küçük tabağı da doldursanız dahi, daha az kalori almış, çünkü daha az yemek almış olursunuz.

• Kalori yakmak için hareket etmek durumunda olduğunuzu unutmayın. Belki spor salonuna gidecek zamanınız yok; zaten biz de size zayıflamanın en kolay yollarından söz edeceğimizi belirttik. Ama işe giderken yürümek, asansör yerine merdiven kullanarak inip çıkmak… sizin her zamankinden daha çok hareket etmenizi sağlayacaktır. Hatta arabanızı daha uzağa da park edebilirsiniz.

• İçeceklerinizin içerisinde bulunan fazla kalorileri mutlaka görün. Aksi halde, kola, meyve suyu, ya da kremalı kahve içtiğinizde, fark etmeden kilo alır, sonra da, ne kadar da dikkat etseniz, kilo aldığınızdan şikayetçi olursunuz. Bitki çayları, su, kremalı yerine kremasız kahve… sayesinde daha az kalori almış olursunuz.

• Uzun süre aç kalmak kan şekerinizin düşmesine, ve dolayısı ile çok acıkarak, daha çok yemenize neden olur. Bu durum, kilo vermenin önündeki en büyük engellerdendir. Bunun yerine, üç ana, üç ara öğünü, belirli aralıklarla gün içerisine yayarak tüketmelisiniz.

• Atıştırmalık olarak ne yemeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olmanız adına da, içeriğinde lif, ve protein bulunan besinleri tercih etmelisiniz. Yoğurt, tam tahıllı yiyecekler, meyveler… sizin için iyi atıştırmalıklar olacaklardır. Hem de metabolizmanızı çalıştırarak, uzun süre tok kalmanıza yardımcı olurlar.

• Akşam yemeğinde kızartma… gibi ağır yiyeceklerden uzak durun, ve, uyumadan en az 2 – 3 saat önce akşam yemeğinizi yemiş olun. Aksi halde, metabolizmanız çalışmayacağı için hem yediklerinizi depolarsınız; hem de gece uyku problemi yaşamaya davetiye çıkartmış olursunuz.

• Her gece en az 7 saat uyuyun. Aksi halde, gün içerisinde daha çok acıkır, daha çok yer; ve kendinizi bitkin hissettiğiniz için hareketsiz kalırsınız. Bu unsurların hepsi de sizin zayıflamanızın önünde engel olarak durmaktadır. Bu nedenle bu kusurlu davranıştan, yani az uykudan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.