Göbek Eritme

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı?

göbek eritme diyetiBu yazımızda, zayıflamak, özellikle de göbeğinden kurtulmak isteyenler için göbek eritme diyeti hakkında bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Pek çok kişi, göbek eriten diyet nasıl yapılmalı sorusunun yanıtlarını merak ediyor. Biz de bu nedenle sizlere göbek eriten diyeti anlatmak istedik. Size vereceğimiz yöntemleri uygulayarak, 2 haftada 7 kilo verebileceğiniz gibi, göbeğinizde de gözle görülür bir incelme sağlayabilirsiniz. Peki neler yapmalısınız? İşte yanıtları:

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı?

• Göbek eritme diyetinde ilk olarak, sabah kahvaltısının öncesinde yürüyüş yapmanız önerilmekte. Çünkü sabah güneşi, hem yağ yakmını arttırıyor, hem de metabolizmayı hızlandırıyor. Yürüyüşünüzü ortalama yarım saat boyunca, açık havada, tempolu şekilde yapmalısınız.

• Yürüyüşten sonra yapacağınız sabah kahvaltısında yulaf ezmesi olsun, ve içerisine meyve dilimleri ekleyerek tüketmeye çalışın. Bu şekilde, hem meyve, hem de yulaf ezmesinde yer alan çözünemeyen lifler sayesinde daha az acıkır, kendinizi daha uzun süre tok hisseder, daha kolay kilo verirsiniz.

• Göbek eriten diyette meyve tercihlerinizi, rengi kırmızı olan meyvelerden yana kullanmalısınız. Bu meyveler, içeriklerinde Flavonoid adı verilen bir bileşen bulundururlar; ve bu sayede vücudunuzun yağ depolaması engellenmiş olur.

• Göbek yağlanmasını önleyen meyvelerden, tokluk hissi de sağlayarak, açlıkla uzun süre baş etmenizi olanaklı hale getiren isim: Avokado… Tüketeceğiniz yarım avokado ile, kendinizi uzun süre aç hissetmeyeceksiniz.

• İçeriğinde Protein bulunan içecekler de bu anlamda size, özellikle atıştırmalıklarınızın yanında önemli bir destek sunacaktır. Protein içeceklerini hem hazır olarak temin edebilirsiniz, hem de kendiniz hazırlayabilirsiniz: Örneğin, sütün içerisine tarçın karıştırıp içebilirsiniz.

• Yumurta, protein içeriği ile, kasları güçlendirmede önemli etkiye sahiptir. Tokluk hissi de verdiğini düşünecek olursak, sabah kahvaltısına bir yumurta da ekleyebilirsiniz.

• Sabah içeceğiniz ilk bardak suyun içerisine limon, greyfurt, ya da tutunç dilimleri ekleyin. Ve gün içerisinde bol sıvı tüketin. En az sekiz bardak su içmeniz gerektiğini unutmayın.

• Hazır yiyeceklerin içeriklerinde fazladan yağ, şeker, tuz… bulunduğu, ve kalori değerleri yüksek olduğu için, tüketimlerinden kaçınmalı, kendi yiyeceklerinizi kendiniz hazırlamalısınız. Her öğünde protein, lif; ve sağlıklı yağlardan oluşan besinlerin bulunmasına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

• Egzersiz yapmak, hareket ederek kalori yakmak adına oldukça önemlidir. Ancak bununla birlikte, pek çok kişinin, egzersiz öncesi, egzersiz, ve egzersiz sonrası için ayıracak yeterince zamanı yoktur. Bu nedenle, kısa egzersizler yapmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin, her öğünden önce on dakika egzersiz, zamanınızdan çok çalmayacaktır.

• Gün içerisinde aldığınız beslenme takviyesi vitamin, mineral; ve probiyotiklerin, göbek eritme diyetine bir zararı olup olmadığını gözden geçirmelisiniz. Fazla aldığınız B vitamininin, kilo vermenizi zorlaştıracağını biliyor muydunuz?

• Canınız tatlı bir şeyler yemek istediğinde, Bitter çikolata; ve dut tüketmeyi tercih etmelisiniz. Yapılan araştırmalara göre, göbek eriten diyette, bu iki ismi bir arada tükettiğinizde, bilinenin aksine, kilo vermeniz için bir takım mekanizmaları hareketlendirmiş oluyorsunuz…

• Çiftlik balığı olmamak kaydı ile, somon balığı tüketerek, metabolizmanızı hızlandırabilir, içeriğinde bulunan sağlıklı yağlarla metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

• Yer fıstığı, hem kilo vermenize yardımcı olur; hem de vücudunuzun yağ depolamasını önleyici etkisi bulunmaktadır. Kendiniz hazırlamak sureti ile, isterseniz içerisine az miktar tuz ekleyerek yer fıstığı ezmesi tüketebilirsiniz.

• Öğünlerinize salata da eklerseniz, hem kolay doyar, hem de az kalori almış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.