Zayıflama Yolları

Zayıflatan Pratik Öneriler Ve Farketmeden Zayıflatan Öneriler

Bu yazımızda sizlere zayıflatan önerilerden bir kaç tanesini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer zayıflatan pratik önerilerin arayışı içerisinde iseniz, ya da farketmeden zayıflatan öneriler ile ilgili, en azından fikir sahibi olmak istiyorsanız, gelin, hiç zaman kaybetmeden, zayıflatan öneriler listesine birlikte göz atalım:

Zayıflatan pratik önerilerin öncesinde sizlere şu bilgiyi vermemiz gerekmektedir: Midenizden beyninize bir sinyal, her yemek sonrasında gönderilmektedir; özellikle de ana öğünlerin sonrasında. Ve mide ile beyin arasında gerçekleşecek olan sinyal alışverişi için gerekli zaman, ortalamada yirmi dakika olarak belirtilmektedir. Bu nedenle, her ne kadar doymuş dahi olsanız, beyninizin bunu algılaması için yirmi dakikaya ihtiyacınız olabilir. İşte bundan dolayı yemeklerinizi yavaş yemeli, lokmalarınızı yavaş çiğnemelisiniz. Bu sayede, beyninize doymuş olduğunuzun sinyali ulaşana kadar çok fazla yemek yememiş olur, ve zayıflatan pratik önerilerden ilkini gerçekleştirmiş olursunuz.
Farketmeden zayıflatan öneriler arasında yer alan diğer unsurun ise su içmek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Ancak su içmek, ne zaman içildiğine bağlı olarak önemini arttırmaktadır. Genel olarak su içmek metabolizmanızın hızlanmasını olanaklı hale getireceğinden, zayıflatan öneriler arasında yer almaktadır, ama, suyu yemeklerden en az bir buçuk saat sonra içmiş olmanız gerekmektedir. Ya da, hiç yemeğe başlamadan önce su içmeniz önerilmektedir. Mideniz besinlerle dolarken, ya da dolu iken içtiğiniz su, sizin midenizin şişmesini olanaklı hale getirmekte iken, eğer mideniz boş iken su içerseniz, su ile dolacak olan midenize daha az besin alacağınızı unutmamanız gerekmektedir. Hal böyle olunca, içeceğiniz suyu, yemeklerden önce, ya da bir buçuk saat sonra tüketmeniz önerilmektedir. Gün içerisinde üç ana, üç de ara öğün tüketimi gerçekleştirecek iseniz, bu sizin günde altı bardak suyu işe yarar şekilde tükettiğiniz anlamına gelmektedir. Arka arkaya su içmek ise, tüm günün su ihtiyacını karşılamak konusunda çok fazla işinize yaramayacaktır.
Zayıflatan pratik öneriler arasında yer alan diğer unsurun ise, yemeklerde sebze kullanımının önemi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, günün bir öğününü mutlaka sebzeye ayırmanız gerektiğini, ve günde en az üç porsiyon sebze, ve üç porsiyon da meyve tüketerek, hem tok kalmayı, hem de bağırsaklarınızı çalıştırabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.