Zayıflama Çayları

İştah Kesen Çay Nasıl Yapılır?

İştah kesen çay nasıl yapılır? Bu soru, pek çoğumuz tarafından yanıtı merak edilen ve bulunduğunda da mucizevi etkiye sahip sorulardan bir tanesidir. Nasıl zayıflanır diyen herkes şu kuralın ne kadar gerçek olduğunu bilir: Gün içerisinde alınan kalori miktarı yakılan kalori miktarından az ise zayıflamak için önünüzde hiç bir engel yok demektir. Ancak mevsimin kış olması, günlerimizin Corona virüs dolayısı ile evde geçmesi, yaşadığımız stres ve sıkıntının bizi mutfağa yönlendirmesi… gibi nedenler dolayısı ile iştah kesen çay tarifinden medet umarız.

İştah kesen çay yapımı için pek çok farklı alternatif bulunmakta olup, siz bunlardan istediğinizi; elinizin altında, evinizde bulunan malzemelerle en ekonomik olanı tercih edebilirsiniz. İştah kesen çay görevini yapar ve siz de bunun yanında biraz egzersiz; en azından yürüyüş yaparsanız, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. O halde sizlerle farklı iştah kesen çay nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını paylaşmaya hemen başlayalım.

İştah Kesen Çay Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

* 1 çay kaşığı zerdeçal
* 1 tatlı kaşığı mate
* 1 tutam ıhlamur
* Ayva kabuğu

İştah Kesen Çay Tarifi

■ İştah kesen çay tarifini uygulamak için ilk işiniz, bir bardak suyu cezveye almak olsun.

■ Ayva kabuğu, zerdeçal, mate ve ıhlamuru suyun içerisine ilave edin.

■ Cezveyi ocağa alıp kaynamasını bekleyin. Ancak kaynadıktan sonra, sadece bir kere fokurdamasına izin vermelisiniz.

■ İstediğiniz kaynama gerçekleşince ocağın altını kapatıp, iştah kesen çayın demlenmesi için cezvenin de üzerini kapatıp hava almasını önleyin.

■ İştah kesen çay demlenince, 6 dakikalık süre dolduktan sonra çayı süzün ve içerisine bir kaç tane nane yaprağı ekleyin.

■ Her seferinde taze hazırlamak ve yemeklerden 10 dakika önce tüketmek sureti ile uygulayacağınız iştah kesen çay ile kısa zamanda, nasıl zayıflanır konusunda hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İştah kesen çay nasıl yapılır sorusunun yanıtının sadece bu tarifle sınırlı olmadığını da belirtelim ve dilerseniz bir diğer iştah kesen çay yapımını sizlerle paylaşalım.

İştah Kesen Çay Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

* 1 tane orta boy elma
* 1 tane dilimlenmiş limon
* 6 tane karanfil
* 4 tane çubuk tarçın
* 6 tane karabiber
* 1 litre kaynamış su

İştah Kesen Çay Yapımı

■ İştah kesen çay nasıl yapılır sorusunun yanıtını akşam uygulamalı ve çayın sabaha kadar beklemesini sağlamalısınız. Bunun için, kaynatılmış 1 litre suyun içerisine dilimlenmiş elma ve limonları, karanfil, tarçın ve karabiberleri koyun.

■ İştah kesen çay nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan tarifi uygulamak için kullandığınız kabın ağzını kapatın ve oda sıcaklığında 3 saat demlenmesini sağlayın.

■ Ardından kapak kapalı bir şekilde kabı buzdolabına koyun ve iştah kesen çayın sabaha kadar özleşmesini sağlayın.

■ Sabah olduğunda, hazırlamış olduğunuz çaydan, günde 3 sefer ve her seferinde 1 bardak olmak üzere, yemeklerden yarım saat önce tüketin.

Sadece bu formülü uygulayıp, her gün de 20 dakika yürüyüş yaparak 1 ayda 6 kilo verebileceğinizi söyleyebiliriz.

Yağ Yaktıran İştah Kesen Çay İçin Gerekli Malzemeler

* 2 tane çubuk tarçın
* 4 tane karanfil
* 1 fındık kadar taze zencefil
* 1 dilim limon
* 1 tane kiraz sapı poşet çayı
* 2 litre kaynar su

Yağ Yaktıran İştah Kesen Çay Nasıl Hazırlanır?

■ İştah kesen çay tarifini uygulamak için sürahinin içine zencefili atın

■ Çubuk tarçın, kiraz sapı çayı, karanfil ve limonu zencefilin üzerine ilave edin.

■ Kaynamış haldeki suyu sürahinin içerisine, bitkilerin üzerine dökün ve sürahinin kapağını kapatın.

■ Canınız çok fazla tatlı çekmiyorsa ve iştahınız çok açık değilse, iştah kesen çayın içerisinde bulunan bitkileri 10 dakika sonra suyun içerisinden çıkartabilir ve çayı içmeye başlayabilirsiniz.

■ İştahınız çok açıksa, tatlı krizleriniz fazla ise ve akşam yemeğinden sonra da bir şeyler yemek istiyorsanız, bitkileri iştah kesen çayın içerisinde en az yarım saat tutmalısınız.

■ İştah kesen çay nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak uygulamış olduğunuz tarifteki çay dahil, günde en az 2 – 2.5 litre su tüketerek, hem iştahınızı bastırabilir; hem de yağ yakımını sağlayarak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.