Zayıflama Çayları

Zayıflama Çaylarının Zararları Nelerdir?

zayıflama çaylarının zararlarıZayıflama çayları gerçekten zayıflatırmı? Zayıflama çayları işe yarıyor mu gibi soruları bir kaç kişiye soran, sonrasında da olumlu yanıt alan kişiler, zayıflama çaylarının zararlarını detaylı bir şekilde araştırmadan, ünlü isimlerin de isim; ve resimleri kullanılarak yapılan reklamları takip edip, zayıflama çaylarına ulaşıyorlar. Ve ne yazık ki ülkemizde her sene, çok sayıda insan, zayıflama çaylarının zararlarına maruz kalarak ölüyor, organlarını kaybediyor, ya da hayatını problemli şekilde yaşamak durumunda kalıyor…

Bizler, başı ağrıdığında ağrı kesici ilaç içen, ve yanında bulunan herkese de şeker dağıtır gibi, ağrı kesici ikram eden bir toplumun torunlarıyız(!) Ama artık bilinçlenmeli, reçetesiz ilaç kullanımından kaçınmalı; en azından araştırmalıyız. İnsan hayatının ucuz olduğunu söylediğimiz bugünlerde, kendi hayatımızı da ucuza vermemeliyiz. İşte bu nedenle, zayıflama çayları gerçekten zayıflatır mı; ya da zayıflama çayları işe yarıyor mu demek yerine, önce, zayıflama çaylarının zararları nelerdir sorusunun yanıtlarını almaya çalışmalıyız.

Biz size bu konuda biraz olsun yardımcı olmak istedik… Zayıflama çaylarının etkisi vücudumuz açısından nasıldır, bir gözden geçirelim: Zayıflama çaylarının zararları arasında:
• Uyku düzeninin bozulması
• Ruh sağlığının bozulması
• Bağırsak çalışma sisteminde aksama, ve bozulmalar
• Mesane kanseri
• Karaciğer – böbrek fonksiyonlarının bozulması
• Görme kayıpları
• Kalp krizi…
gibi önemli detaylardan söz etmek gerekir. Ve zayıflama çaylarının zararları arasında yer alan bu unsurların temelinde, zayıflama çaylarının yarattığı doku harabiyeti yatmaktadır.

İnternet, televizyon; ya da size ulaşan herhangi bir başka mecrada yayınlanan zayıflama çayı reklamları, her ne kadar size cazip de gelse, ya da bu reklamları yapan kişiler, bir pazarlamacı edasıyla sizi, zayıflama çaylarının gerçekten zayıflattığına da inandırsalar, söz konusu zararları göze almaya değer mi?

Obezitenin bir hastalık olduğunu, tedavisi için doktora başvurmak gerektiğini, kullanılacaksa onun tarafından önerilen reçeteli ilaçların kullanılması gerektiğini, ancak, zayıflamanın en etkili yöntemlerinin, daha az yemek; ve daha çok hareket etmek olduğunu bir kere daha hatırlatarak, eğer zayıflama çayı içmek istiyorsanız da, içeriğinde ne olduğunu bildiğiniz, kendi hazırlayacağınız tarifleri uygulamanız gerektiğinin altını bir kere daha önemle çizmek isteriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.