Zayıflatan Bitkiler

Zencefil İle Zayıflama

zencefil ile zayıflamaNasıl zayıflanır diyen pek çok okurumuz için yazımız içerisinde zencefil ile zayıflama bilgilerinden söz ederek, zencefil zayıflatırmı, ve zencefil ile nasıl zayıflanır sorularının yanıtlarından bahsedeceğiz. Tadı çok keskin olan, ve bu sayede ısıtıcı etkisi bulunan zencefil, bu etkisi ile metabolizmayı en çok hızlandıran bitkiler arasında yer almaktadır. Ama zencefil ile zayıflama etkileri sadece bu kadarla da sınırlı değildir. Gelin, zencefil zayıflatırmı sorusunun yanıtlarını birlikte gözden geçirelim…

Zencefil Zayıflatırmı?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, zencefil ile zayıflamann en önemli avantajı, metabolizma hızının artmasıdır. Isıtıcı etkisi ile yağ yakımına da katkıda bulunan zencefil, vücuttaki şişkinliğin giderilmesini sağlayarak, ödem de atan etkiye sahiptir. Aynı zamanda, uzun süre tokluk hissi verdiğini de belirtmek gerekir… Peki zencefil ile nasıl zayıflanır?

Zencefil İle Nasıl Zayıflanır?

Zencefil ile zayıflama için sadece bir hafta, düzenli olarak bu bitkiyi tüketmek dahi yeterli olabilmektedir. İsterseniz yemeklerinize toz zencefil ekleyip yemeklerinizi lezzetlendirebilir, isterseniz de zencefil çayı içebilirsiniz. Bitkinin keskin tadı dolayısı ile kullanım miktarına dikkat etmeniz gerektiğini bir kere daha belirtelim, ve zencefil çayı nasıl yapılır, size bir de bundan söz edelim…

Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Çay hazırlamak için daha çok kök zencefil kullanmanız önerilmektedir. Yapmanız gereken, bir parmak kadar kök zencefili alıp, kaynamakta olan suyun içerisine atmak, bir dakika kaynatmanın sonrasında beş dakika da dinlenmesini bekleyip, sonrasında zencefil çayını süzerek içmektir. Kök zencefili doğrayarak kullanırsanız, tüm şekli ile kullandığınızdan daha iyi sonuç alırsınız.

Ama diyelim ki evinizde kök değil de toz zencefiliniz var… Bu durumda da yapmanız gereken, bir tatlı kaşığı toz zencefili, bir bardak, kaynamış, ocaktan alınmış suyun içerisine eklemek, ve üzerini kapatarak beş dakika demlenmesini bekleyip, sonrasında süzerek içmektir.

Zencefil ile zayıflama için zencefil çayını günde 2 – 3 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.