Zayıflatan İçecekler

Limon Suyu Zayıflatırmı?

limon suyu zayiflatirmiLimon suyu, içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunduran bir içecek olmakla birlikte, günlük olarak C vitaminini yeterli miktarda tüketen kişilerin, tüketmeyenlere göre daha zayıf olduğu, yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumdadır. Peki limon suyu zayıflatırmı, limon suyu yağ eritirmi? Yazımız içerisinde sizlere, limon suyu ile zayıflama hakkında bilgilerden söz edeceğiz…

Limon Suyu Zayıflatırmı?
Limon Suyu Zayıflatırmı?

Limon suyu ile zayıflama, içeriğinde bulundurmakta olduğu C vitamini dolayısı ile mümkündür; ama, ne sadece limon suyu, ne de elma sirkesi; veya bir başka yiyecek, ya da içeceğin, tek başına zayıflatma etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle, zayıflatma etkisi olduğunu bildiğiniz şey, limon suyu; ya da her ne olursa olsun, beraberinde mutlaka beslenmenizi de düzenlemeli; ve günlük egzersiz programı uygulamalısınız.

Limon suyunun asitli içeriği dolayısı ile, midesinde reflü, ülser… gibi problemi olanların tüketmesi önerilmemektedir. Aynı zamanda, limon suyunun, idrar söktürücü etkisi vardır. Bundan dolayı da, limon suyu ile zayıflamak için kullandığınız her limon adına, bol su tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde, vücudunuzun susuz kalma ihtimali vardır, ve zayıflamada esas olan su değil, yağ kaybetmektir. İçeceğiniz her bir birim suyun da, zayıflamanıza katkı sağlayacağını unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.