Zayıflatan İçecekler

Limonlu Su İle Zayıflama

limonlu su ile zayiflamaİçeriğindeki C vitamini dolayısı ile limonlu suyun ne denli faydalı bir içecek olduğunu hepiniz biliyor olmalısınız. Bu yazımızda sizlere, limonlu su ile zayıflama hakkında bilgilerden söz ederek, limonlu su nasıl zayıflatır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sizin de limonlu su içerek zayıflama gibi bir isteğiniz varsa, ilk olarak limonlu su ile zayıflama etkilerinden söz edelim…

Limonlu Su İle Zayıflama

Limonlu su, limondan dolayı içeriğinde bolca flavonoid bulundurur. Bu flavonoidler, her şeyin öncesinde kan şekerini dengeler, dolayısı ile açlık duygusunun bastırılmasına yardımcı olur, ve bu, daha az kalori anlamına gelir. Aynı flavonoidler, yağ yakımına, ve zayıflamaya da katkıda bulunurlar. Peki limonlu su nasıl zayıflatır?

Limonlu Ve Ballı Su İle Zayıflama

Limonlu Su Nasıl Zayıflatır?

Limonlu su hazırlarken ne kadar limon kullanacağınıza, kilonuza göre karar vermelisiniz. Eğer kilonuz 75 üzeri ise bir limonun suyunu, 75 altı ise yarım limonun suyunu almalısınız.

Ardından limonu yıkayıp ikiye bölün, ve sonrasında da kullanacağınız miktarı alın. Eğer limonun tamamını kullanıyorsanız sorun yok, ama yarısını kullanıyorsanız, kalan diğer yarıyı bir poşete koyun, ve buzdolabında muhafaza edin.

Limonu, cam; ya da porselen bir bardak içerisine sıkın. Bir bardak suyu kaynatıp, limon suyunun üzerine dökün, ve içilecek sıcaklığa gelinceye kadar bekleyin.

Bu şekilde hazırladığınız limonlu suyu, her gece yatmadan önce için. Her seferinde taze olarak hazırlamanız gerektiğini de unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.