Zayıflatan Yiyecekler

Zayıflamak İçin Ne Yapabilirim Diyenler Bunları Rahatlıkla Yeyip İçebilir

zayıflamak için ne yapabilirimHepimizin derdi hemen hemen aynı: Zayıflamak için ne yapabilirim? Bunun için bir de, zayıflamak için ne yenmeli, ve zayıflamak için ne içmeli şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyoruz. Bu nedenle sizlere bu yazımızda, zayıflamak için ne yapabilirim sorusunun da yanıtları arasında yer alan, zayıflamak için ne yenmeli, ve zayıflamak için ne içmeli şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağız…

Zayıflamak İçin Ne Yenmeli?

Yoğurt: Zayıflamak için ne yapabilirim diyenlerin, günde en az iki kase yoğurt tüketmeleri gerekmektedir. Kaliteli protein; aynı zamanda da kalsiyum içeren yoğurt sayesinde, hem metabolizma hızlanır, hem de yağlar daha kolay yakılır. Zayıflamak isteyenlerin daha çok kadın olduğunu düşünecek olursak, menopoz döneminde pek çok kadında görülen kemik erimesi probleminin de, yoğurt ile önlenebileceğini belirtmekte fayda olduğunu düşünmekteyiz.

Kırmızı Et: Bir diğer kaliteli protein olan kırmızı etin, özellikle yağlarından arınmasının sonrasında tüketilmesi, kişinin kendisini daha uzun süreli tok hissetmesini olanaklı hale getirmektedir. Kas geliştirme özelliği bulunan kırmızı et, metabolizmayı hızlandırma etkisini de düşünecek olursak, oldukça önemli bir zayıflama desteği sunmaktadır. Izgara, ya da haşlama şeklinde tüketilmesi gerektiğini hatırlatmayı da unutmamalıyız.

Kırmızı Acı Biber: Acı olması dahi vücut ısısının artmasına neden olmaktadır. Bu durum, yağların yakılmasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, kırmızı acı biber bağırsakların daha hızlı çalışmasını, dolayısı ile metabolizmanın hızlanmasını da olanaklı hale getirir, ve bu da daha fazla kalori yakmak anlamına gelmektedir.

Sebze: Zayıflamak için ne yenmeli diyenlerin sebze tüketimine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Bunun sebebi, sebzelerin, içeriklerinde yüksek oranda lif barındırmalarından kaynaklanmaktadır. Hem metabolizmayı hızlandırır, hem de daha uzun süre tok tutarlar. Kalorilerinin düşük olması da cabası… Ancak sebzeleri olabildiğince çiğ, ya da çiğe yakın tüketmeniz gerekmektedir. Az bir şekilde haşlayabilir; ya da salatalarınıza çiğ sebze ekleyebilir, yemeklerinizin yanında domates salatalık söğüş yiyebilirsiniz. Ya da buharda pişirme yöntemini deneyerek, sebzelerin aşırı yumuşamasını önleyebilirsiniz…

Zayıflamak İçin Ne İçmeli?

Yeşil Çay: Tansiyon, kalp, damar problemi olmayanlar, ve kafein ile ilgili sorunu bulunmayan kişilerin tüketmesi gereken yeşil çay, günde 3 – 4 fincan kadar tüketilebilir. İştah kesici özelliği bulunmakla birlikte, bağırsakları çalıştırıp, metabolizmayı hızlandırma etkisine sahip olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Ayrıca yeşil çay, yağ yakıcı özellik de göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.