Birlikte Zayıflayalım

Yürüyüşe Başlamak İçin Önerilerle Birlikte Zayıflayalım

yürüyüşe nasıl başlamalıNasıl zayıflanır diyen arkadaşlar için farklı bir proje hazırlamak istedim; ve Birlikte Zayıflayalım kategorisini sizler için oluşturmaya karar verdim. Biliyorum, hem nasıl zayıflanır diyorsunuz; hem de zayıflama diyetleri, ya da zayıflama egzersizlerini yapmak sizin için zor geliyor. Ya da belki de zaman ayıramıyorsunuz. İşte bu nedenle Birlikte Zayıflayalım diye düşündüm; hatta sonrasında, ne kadar zayıfladığımızı birbirimize, yorum yazarak aktaralım.

İlk olarak size, yürüyüşe başlamak için bazı yöntemlerden söz edeceğim. Yürüyüşe nasıl başlamalı diyenler arasında siz de yer alıyorsanız, yürüyüşe başlamak için bunu kendiniz için bir alışkanlık haline getirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Peki yürüyüşe başlamak için ne gibi yöntemler deneyebilirsiniz? İşte bunun için size koskoca bir 1 hafta vereceğim. Yürüyüşe nasıl başlamalı sorusunun yanıtlarını uyguladığınızda, kendinizi bir sonraki hafta, yürüyüşe başlamak için tam olarak hazır hissedeceğinizi göreceksiniz.
Birlikte Zayıflayalım dedik, sonrasında da yürüyüşe nasıl başlamalı sorusunun yanıtını almak adına yola çıktık. Şimdi yürüyüşe başlamak için ilk hedefimizi oluşturuyoruz: Günde yarım saat yürüyeceğiz; ve bunu, bir haftada sadece bir sefer yapmama hakkına sahibiz. E otur otur nereye kadar zaten? Amacınız ister nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını aramak olsun, isterse de sağlıklı yaşam tarzı, sürekli oturarak hayatınızı geçiremezsiniz. Yürüyüşe başlamak sizin için artık şart; en azından birlikte zayıflayalım diyorsanız, her şeyin öncesinde gruba katılım göstermeniz gerekiyor demektir.
Günde yarım saat yürüyüş yapacaksınız ama, bunu tek seferde yapmak zorunda değilsiniz. Gün içerisinde yürüdüğünüz zamanların toplamının yarım saat olması yeterli… Diyelim ki çalışıyorsunuz; ve iş yeriniz evinize yürüyerek 15 dakikalık mesafede… Bu güzel. Araba, ya da dolmuş kullanımını unutun. Yapmanız gereken sadece evden 5 dakika değil de 15 dakika erken çıkmak. Yürüyün. Sonrasında da kendinizi işinizde bulun. İnanın işe yürüyerek gittiğiniz için daha istekli, ve keyifli çalışacaksınız. Akşam ise, zaten arabanızı sabah evde bıraktığınız için, evinize yine yürüyerek gideceksiniz. Temiz hava size iyi gelecek. Yürürken günün tüm yorgunluğunu attığınızı hissedeceksiniz. Ailenize karşı bile daha verimli olacağınızı göreceksiniz.
Diyelim ki çalışmıyorsunuz; ama çocuklarınız var; ve okula gidiyorlar. Ne güzel. Onları okula siz bırakın. Hem de yürüyerek… Dönüşte de siz alın. Her seferinde 15 dakika yürümeniz yeter, gidiş – dönüş toplam yarım saat edecektir.
Çocuğunuz da yok, ve siz ev hanımı iseniz bile yürüyüşe başlamak için bahaneniz yok değil. Her gün eve ekmek almıyor musunuz? Onu siz alın. Evinize 15 dakika mesafede bir market seçin. Gidiş dönüş zaten yarım saat edecektir.
Birlikte zayıflayalım grubumuzda henüz ilk günümüz olduğu için şu tempoda yürüyün, ya da bu adım sayısını atın demiyoruz. İlk olarak kendinizi yürüyüşe alıştırın. Hatta, günlük yarım saat yürüyüşü nasıl yaptığınızı, ne için yaptığınızı bizlerle de paylaşın ki, hem bu sayede diğer arkadaşlara fikir vermiş olun; hem de tanışın… Daha sonra sonuçları da yazmanızı isteyeceğim sizlerden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.