Bacak İnceltme

Bacaklar Nasıl Zayıflar?

Bacaklar nasıl zayıflar? Özellikle kısa boylular tarafından ve sonrasında da nasıl zayıflanır  diyerek bölgesel zayıflamaya yönelen herkes açısından önem  arz eden sorulardan bir tanesidir. Aslında bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan bacakları zayıflatma yöntemlerinin, genel olarak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından ciddi bir farkı bulunmamaktadır. Ancak uygulanması gereken bazı hareketleri de göz ardı  etmemek gerekir.

Gerek bacaklar nasıl zayıflar, bacaktan nasıl zayıflanır; gerekse de kalça, basen, bel  ya da göğüs inceltme gibi bölgesel zayıflama araştırmalarındaki en can alıcı nokta, söz konusu incelmesi istenen bölgeye ya termal etkisi bulunan yağ ya da kremler uygulamak; ya da o bölgenin incelmesine yönelik, bölgeyi çalıştıran hareketler yapmaktır. Bacakları zayıflatma yöntemleri arasında da bunlardan söz edeceğiz. Genel olarak nasıl zayıflanır diyenler tarafından da uygulanması gereken bacakları zayıflatma yöntemlerini hemen gözden geçirmeye başlayalım.

Bacakları Zayıflatma Yöntemleri

Beslenmenize Dikkat  Ederek İşe Başlayın: Bacaklar nasıl zayıflar dediğiniz an ilk işiniz beslenmenizi düzene sokmak olsun. Bunun için trans yağlardan, şeker ve tuzdan uzak durun. Protein, meyve ve  sebze ağırlıklı beslenin. Aslında nasıl zayıflanır sorusunu genel olarak ele aldığımızda uyguladığımız yöntemlerin tamamı vücut sağlığımız açısından çok değerlidir.

Bol Bol Su İçin:  Bacaktan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında da yer alan sağlıklı yaşamın anahtarı olabildiğince çok su içmektir. Bunun için susamayı beklemek  yanlıştır. Bacakları zayıflatma  yöntemleri arasında uygulayacağınız bol su içme uygulaması sayesinde sadece bacaklarınızın zayıflamasını değil,  aynı zamanda cildinizin güzel görüneceğini, yaşlanma etkilerini geciktireceğinizi, daha fit duracağınızı da unutmamalısınız.

Squat Özellikle Üst Bacak İçin Etkili: Bacaklar nasıl zayıflar sorusunun yanıtlarını vermeye başladığımız ilk an da belirtmiş olduğumuz gibi, bölgesel zayıflamanın en önemli adımı, o bölgeye yönelik hareketler  yapmak ya da termal etkisi bulunan yağ ve kremler  uygulamaktır. Tam da bu noktada squat, bacakları zayıflatma yöntemleri arasında özellikle üst bacak açısından oldukça etkin bir yöntemdir. Yapılması içn spor salonuna gitmeye gerek  olmadığı gibi, ilk gün 20 tekrarla başlanıp, sayı her geçen gün biraz daha arttırılmalıdır.

Kardiyo Egzersizlerden Destek Alın: Aslında sadece bacaklar nasıl zayıflar diyenlerin değil, nasıl zayıflanır diyen herkesin uygulaması gereken egzersizlerdir kardiyo egzersizler. Pek çok kişi kardiyo egzersizlerin neler olduğunu bilmeden, sürekli olarak onları uygular. Kalbinizin ritmini ve nefes alış verişlerinizi hızlandıran egzersizlerin tamamına kardiyo egzersiz adı verilmektedir. İp atlamak, yüzmek, tempolu yürüyüş yapmak, bisiklete binmek… etkili kardiyo egzersizler arasında yer almaktadır. Kardiyo egzersizlerin tamamı ise bacakları zayıflatma yöntemleri arasında sayılır.

Tarçın, En Lezzetli Bacakları Zayıflatma Yöntemlerinden Biri: Nasıl zayıflanır diyen herkes tarçının zayıflama üzerindeki olumlu etkilerinden haberdardır. Ancak tarçının zayıflama üzerindeki etkisi sadece kan şekerini dengelemesi olarak bilinir. Oysa ki tarçın aynı zamanda bölgesel zayıflama üzerinde de etkilidir. Çünkü yağları yakma etkisine de sahiptir. İşte bu nedenle bacaktan nasıl zayıflanır dediğiniz zaman günde iki bardak tarçınlı su içebilirsiniz. Bunun için bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı tarçın eklemeniz yeterli olacaktır. Tarifi tatlandırmak için ise biraz bal kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Çay ve  kahvenizi de tarçın ile tatlandırabilirsiniz.

Limonun Olumlu Etkisini De Görmezden Gelmeyin: İçeriğinde sitrik asit bulunduran limonun hem sindirimi kolaylaştırıp, hem vücuttaki yağları emdiğini; hem de vücudun pH  dengesini sağladığını biliyor muydunuz? Bacaklar nasıl zayıflar ya da  bacaktan nasıl zayıflanır dediğiniz noktada bir bardak suyun içerisine biraz limon sıkarak bu sağlıklı içeceği tüketmeyi deneyebilirsiniz. Limon sadece bacakları zayıflatma yöntemleri arasında da yer almayıp, nasıl zayıflanır diyen herkesin işine yarar.

Lunge Ve Bridge Egzersizleri Yapın: Bacaklar nasıl zayıflar sorusunun iki etkili hareketinden biri Bridge, diğeri de Lunge hareketidir. Bridge hareketini uygulamak için yere sırt üstü uzanarak köprü pozisyonunu almalısınız. Bacakları zayıflatma yöntemleri arasında yer alan bu yöntem sadece üst bacaklar için değil, kalçalar için de oldukça etkilidir. Bununla birlikte kaslı bacaklara sahip olmak isteyenlerin de tercihi niteliğindedir. Lunge egzersizi de oldukça etkili olup, bacaktan nasıl zayıflanır diyenler tarafından hem öne; hem de yana olacak şekilde uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.