Zayıflama Yolları

Zayıflamaya Nasıl Karar Verilir? Zayıflamaya Karar Vermek İçin Neler Yapılmalıdır?

zayıflamaya karar vermekNasıl zayıflanır diyen kişilerin ilk önce, zayıflamaya karar vermek eylemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Peki zayıflamaya nasıl karar verilir? Zayıflamaya beyinde karar vermek pek çok kişinin zayıflamasının en etkin yöntemidir. O anda, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları, kişinin benliğinde tüm netliği ile ortaya çıkmaktadır. O halde, zayıflamaya nasıl karar verilir diyenler için detaylarımızın aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

zayıflamaya karar vermek için ilk olarak, en zayıf halinizi gözünüzün önünde canlandırmanız gerekmektedir. Şöyle bir düşünmelisiniz: o zamanlar sizin için ne gibi avantajlar sunuyordu? Mesela neleri giyebiliyordunuz da şimdi giyemiyorsunuz? O zaman sizinle, şimdi ilgilenmeyen kimler ilgileniyordu? Şimdi yapamadığınız neleri yapabiliyordunuz? Zayıflamaya beyinde karar vermek için yapabileceğiniz ilk temel davranışın bu olduğunu unutmamalısınız.
Yemek yedikten sonra, en dar kotunuzu giyin. Neden mi? Dar olan kotlar, yemeklerimizi çok yediğimizde karnımızın da şişmesi dolayısı ile bizi nefes alamaz hale getirirler. Sırf bu şekilde dahi ne kadar yemememiz gerektiğini test edebiliriz. Yediğimizden daha azını yiyebilir; ya da hemen spor yaparak o fazla yediğimiz şeyin yakılmasını olanaklı hale getirebiliriz.
Zayıflamaya karar vermekle bitmeyen şeyler, sonrasında sizi bu kararınızdan caydırmayacak şeyler olmalıdır. Mesela: giymek istediğiniz en dar kıyafetinizi mutfağa, gözünüzün önüne asmalısınız ki onu her gördüğünüzde, ne kadar az yemek yemeniz gerektiğini bir kere daha düşünebilesiniz. Göreceksiniz ki hedefe ulaşmak için daha az yiyeceksiniz. Böylelikle, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.
Eğer ki sürekli bir şeyler yeme isteğinde iseniz, en çok yediğiniz şeylerin kutularına, onu yediğinizde kilo alacağınızı hatırlatan notlar yazabilirsiniz. Bu, onları her gördüğünüzde size ne gibi bir zararı olacağına yönelik iyi bir yöntem olacaktır.
Sürekli görebileceğiniz bir yere, şişman halinizle çekildiğiniz bir resminizi de asabilirsiniz. Bu sayede, size nelerin yakışıp yakışmadığını, ve neler için ne gibi zorluklarla karşılaştığınızı daha net anlayacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.