Genel

Zayıflamak İstiyorum Diyorsanız Zayıflamak İçin Hazır Olup Olmadığınızı Test Edin

Nasıl zayıflanır diyen kişilerin pek çoğu, zayıflamak istiyorum ama nasıl diyenlerin geneli şu cümleyi de mutlaka kullanıyordur: ”zayıflamak istiyorum ama olmuyor…” Zayıflamak istiyorum ama nasıl, ya da nasıl zayıflanır gibi soruların yanıtlarını almadan önce şunu bilmeniz gerekir: zayıflamak için yeterince hazır mısınız? Zayıflamak için yeterince hazır olursanız eğer, zayıflamak istiyorum ama olmuyor demezsiniz. Bu nedenle, zayıflamak istiyorum ama nasıl demeden önce, zayıflamak için hazır olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda size, zayıflamak için hazır olup olmadığınızı göstereceğiz:

Şimdi sizlere bazı cümleler vereceğiz. Sizin yapmanız gereken, bu cümlelere doğru ya da yanlış şeklinde onay vermek; ya da vermemek. Ancak, nasıl düşünmek istediğinize göre değil de, nasıl düşündüğünüze göre cevap vermeli, gerçekçi olmalısınız. Bu durum sizin zayıflamak istiyorum ama nasıl sorusuna yanıtlar bulmaya hazır olup olmadığınızı size gösterecektir. İşte cümlelerimiz:
1 – Zayıflamak istiyorum; ve bu konuda neler yapabileceğimi düşündüm, neler yaptığıma baktım, yanlışlarımın neler olduğunu biliyorum; neleri değiştirmem gerektiği konusunda fikir sahibiyim… (Doğru) (Yanlış)
2 – Zayıflamak istiyorum, ve bu anlamda yapacağım beslenme değişiklikleri, ya da egzersiz değişikliklerinin, geçici değil de kalıcı olması gerektiğini biliyorum, ve buna göre davranacağım… (Doğru) (Yanlış)
3 – Zayıflamak istiyorum, ve başarılı olduğumun en iyi kanıtı da vereceğim kilolar olacak… Hem hızlı; hem de aynı zamanda çok kilo vermeliyim… (Doğru) (Yanlış)
4 – Kilo vermek için acele etmemem gerektiğinin farkındayım. Biliyorum ki, yavaş zayıflarsam kalıcı zayıflarım… (Doğru) (Yanlış)
5 – Zayıflamak istiyorum… Bunu ben istiyorum. Başkasının benim zayıflamamı istemesi ya da istemesi önemli değil. Önemli olan benim kendi düşüncelerim… ( Doğru) (Yanlış)
6 – Zayıflamak istiyorum, ve biliyorum ki, bu, benim hayatımda var olan daha farklı sorunların çözümünü de sağlayabilir… (Doğru) (Yanlış)
7 – Zayıflamak istiyorum; ve bu anlamda, gün içerisinde daha fazla fiziksel aktivite gerçekleştirme isteği içerisindeyim… (Doğru) (Yanlış)
8 – Zayıflamak istiyorum; ve bu anlamda hata yapmazsam zayıflayabiliyorum. Ancak, bir hata yapacak olursam, zayıflamak istiyorum ama nasıl sorusunun yanıtlarından vaz geçiyorum; ve zayıflamak istiyorum ama olmuyor diyorum… (Doğru) (Yanlış)
9 – Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını gerçekleştirmeye başladığımda bir süre kilo verip, sonrasında kilo vermemeye başlayınca, bunu başarısızlığım sayıyorum… (Doğru) (Yanlış)
10 – Zayıflamak istiyorum… Şu sıralar hayatımda bazı problemler var, ama ben yine de bir deneyeceğim… (Doğru) (Yanlış)
Şimdi, bu soruların yanıtlarının nasıl olması gerektiğine bakalım: 1, 2, 4, 5, 6, 7 Doğru olmalı, geriye kalanların ise yanlış olarak işaretlenmiş olması gerekiyor. Bunun sonrasında da verdiğiniz yanıtları verdiğiniz her bir soru için kendinize bir puan vermeniz gerekiyor. Toplamda kaç puana sahip olduğunuza bakın, sonrasında da zayıflamak istiyorum dediğinizde, buna ne kadar hazır olduğunuz ile ilgili sonucu öğrenin:
Puanınız sekiz, ya da bunun üzerinde ise, siz zaten zayıflamak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz, ve bunu yapabilirsiniz, yani kilo vermek için hazırsınız demektir. Hadi hiç zaman kaybetmeden, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını uygulamaya başlayın…
Puanınız beş ve yedi arasında değişiyor ise, bu durumda, kilo vermek istiyor olsanız dahi, nedenleriniz, ve amaçlarınızdan sapmış olabilirsiniz. Hem zayıflamak istiyorum cümlesinin nedenlerini bulmalısınız; hem de bunun yanında, nasıl zayıflayacağınıza bağlı kalmak konusunda kendinize söz vermelisiniz.
Puanınız dört, ya da daha az ise, siz şu anda zayıflamaya hazır değilsiniz demektir. Başlangıç.ta, zayıflamak istiyorum ama nasıl sorusunun yanıtlarını uygulayarak biraz zayıflasanız da, sonrasında amacınıza ulaşamayacaksınız. Bu anlamda, zayıflamak istiyorum demeye devam ediyorsanız, sizin bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.