İdeal Kilo

İdeal Kiloya Nasıl Ulaşırım? İdeal Kiloya Ulaşma Yöntemleri

İdeal kiloya nasıl ulaşırım, ideal kiloya nasıl ulaşılır gibi sorular, sadece nasıl zayıflanır diyenler tarafından değil; sağlıklı bir yaşam idame ettirmeyi isteyen herkes tarafından cevapları aranan sorulardır. Bu nedenle ilerleyen bölümlerde sizlere, ideal kiloya ulaşma yöntemlerinden detaylı olarak söz edeceğiz. Aslında dengeli bir yaşam ve bir kaç küçük noktaya dikkat edilerek, ideal kiloya rahatlıkla ulaşılabilir.

İdeal Kiloya Nasıl Ulaşılır?

İdeal kiloya nasıl ulaşılır ya da ideal kiloya nasıl ulaşırım diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en öncelikli konu beslenme alışkanlıklarıdır. Bu nedenle ilk olarak beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekir. Buna yönelik olarak ideal kiloya ulaşma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir…

■ İdeal kiloya nasıl ulaşılır diyen kişilerin öncelikli olarak, doyma sinyallerinin beyne çok geç gittiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle insanlar  genellikle tabaklarını bitirince doymaz; bir tabak daha almak isterler. Fakat buna gerek yoktur. Eğer siz ideal kiloya nasıl ulaşırım diyorsanız kendinize bir tabak belirleyin ve yemeklerinizi o tabağa sığacak kadar alıp, tabak içindekileri 20 dakikada bitirin. Göreceksiniz ki bu zamanın sonunda, ikinci tabağı da almış kadar doymuş olduğunuzu hissedeceksiniz.

■ İdeal kiloya ulaşma yöntemlerinden bir diğeri de yiyecek olarak sebze ve meyvelerin tercih edilmesinin gerekliliğidir. Sebzeler yemek olarak tüketileceklerinde ya haşlama ya da fırında pişirme yöntemi ile tüketilmelidirler. Çiğ olarak tüketilmeleri ise aslında  en sağlıklı olandır. Bu besinlerin kalori değerleri düşük olduğu için, onları doyana kadar yiyebilirsiniz. Ancak kalorisi yüksek besinleri az miktarda tüketmek sizi ideal kilonuza ulaştırır.

■ Yemeğe çorba ile başlamak da ideal kiloya ulaşma yöntemlerinden bir diğeridir. Midenin şişmesini sağlayacak olan çorba, dolayısı ile daha az yemek yemeyi sağlar. Ancak içerisine krema konulan çorbaların tüketiminden kesinlikle kaçınmak gerekir. Kalori bakımından zengin olan kremalar, ideal kiloya ulaşmanın önüne geçer.

İdeal Kiloya Ulaşma Yöntemleri

■ İdeal kiloya nasıl ulaşırım diyenlerin yapmaları gereken bir diğer şey de beyaz ekmek ve beyaz unlu yiyecekler tüketmek yerine esmer un ve kepekli un ile üretilmiş unlu mamulleri tüketmelerinin gerekliliğidir. Bu un çeşidinin içeriğinde yüksek oranda lif bulunduğundan sindirim sistemini daha hızlı çalıştırır ve dolayısı ile metabolizmayı hızlandırdığından, ideal kiloya ulaşma yolunda önemli bir destekçidir.

■ İdeal kiloya ulaşma yöntemleri sadece beslenme şeklinin değişmesi ile sınırlı değildir. Bunun yanında kendinize bir kıyafet belirleyip, o kıyafetin içerisine sığmayı hedefleyebilirsiniz. İstediğiniz kıyafetin içine girdiğiniz an, hedefinize ulaşmanın da rahatlığını yaşarsınız.

■ İçeceklerinizi doğru seçmezseniz, ideal kiloya ulaşma anlamında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu noktada: alkol kullanıyorsanız az kalorili olanlarından, az miktarda ve haftada 2 seferden fazla olmamak kaydı ile içmelisiniz. Limonata, meyve çayı, ayran… içebilirsiniz; ancak onların da içerisine şeker ya da tuz ilavesi yapmamalısınız.

■ İdeal kiloya nasıl ulaşılır veya ideal kiloya nasıl ulaşırım sorusunun son yanıtı ise yemekleri evde kendinizin hazırlamanız gerektiği yönündedir. Böylece daha az kalorili yemekleri, küçük porsiyonlar halinde tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.