1250 Kalorilik Diyetler

1250 Kalorilik Diyetler Arasında Yer Alan Çiğ Besin Diyetini Denemelisiniz

Bu yazımızda, nasıl zayıflanır diyenler için, zayıflama diyetleri arasında yer alan çiğ besin diyetinden söz edeceğiz. Çiğ besin diyeti ile, diğer zayıflama diyetlerinden farklı olarak, besinleri çiğ olarak tüketeceğiniz için, protein, karbonhidrat, kalori, ve yağ dengesini, daha farklı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Çiğ besin diyeti ile, diğer zayıflama diyetlerinden farklı olarak, pişirmeden yediğiniz besinlerin içeriklerinde bulunan çok sayıda mineral ve vitamini vücudunuza yok olmadan alabileceksiniz. Bu durum ise, sizin için, çiğ besin diyetinin, zayıflama diyetleri arasındaki sağlık durumunu göstermektedir. Peki, nasıl zayıflanır diyenler olarak çiğ besin diyetinin nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? İşte çiğ besin diyeti için çiğ besin diyeti programı hakkında bilgiler:

Zayıflama diyetleri arasında yer alan çiğ besin diyeti, 1250 kalorilik diyetler arasında yer almaktadır. 1250 kalorilik diyetler arasında yer alan çiğ besin diyetinde kaybedilecek olan kilo yavaş, fakat sağlıklı, ve düzenli bir şekilde gerçekleşmektedir. 1250 kalorilik diyetler arasında yer alan çiğ besin diyetinde, diyet programında, günlük besinlerin %75’inin çiğ besinlerden oluşmasına özen göstermek gerekmektedir. Geriye kalan %25’lik kısım ise sizin için, pişmiş balık, tavuk, et, baklagiller… gibi besinler olabilmektedir. Çiğ besin diyetinin çiğ besin kısmında, sebzeler, meyveler, meyve suları, kurutulmuş meyveler, salata sosları, otlar, baharatlar… gibi yiyeceklerden söz etmek gerekmektedir.
Nasıl zayıflanır diyenler, zayıflama diyetleri arasında yer alan 1250 kalorilik diyetler grubundaki çiğ besin diyeti için günlük önerilen beslenme düzeni şu şekildedir:
Sabah kavaltısı: Hindistan cevizi kreması, ya da koyun sütünden evde yapılmış bio yoğurt, kabak tohumu, buğday, ve bademin kıyılmasından hazırlanmış bir meyve salatası…
Öğle yemeği: Maydanoz, kırmızı soğan, sarı biber, ve domates ile hazırlanmış bir yeşillik salatası… Salatanızı, balzemik sirke, ve zeytinyağı ile soslandırabilirsiniz, üzerine de mercimek filizi ekleyebilirsiniz.
Akşam yemeği: Muz ve ahududu şerbeti, yarım tane avokado, evde yapılmış peynir, blender ile çekilmiş çiğ sebze çorbası…
1250 kalorilik diyetler arasında yer alan çiğ besin diyetinde tüketebileceğiniz içecekler: hindistan cevizi sütü, meyve suları, ve su…
Çiğ besin diyetini uygulayan, ve nasıl zayıflanır diyenlerin hemen hemen hepsi, 1250 kalorilik diyetler arasında yer alan çiğ besin diyeti ile kilo vermektedir. Çiğ besin diyetinin, diğer zayıflama diyetlerinden farkı, karbonhidrat, ve kalori miktarını otomatik olarak düşürmesidir.
Çiğ besin diyetinin uygulanması kolay olmadığından, çok fazla kişi, zayıflama diyetleri arasında yer alan çiğ besin diyetini uzun süreli olarak uygulayamaz, ancak çiğ besin diyeti uygulandığı sürece, kilo kaybı da artacaktır.
Kalori hesabına dikkat etme zorunluluğunun bulunmadığı çiğ besin diyetinde, yemek pişirmeye harcadığınız zamanı da kazanırsınız. Ancak, sosyal yaşamda zorlanırsınız; çünkü, herkesin sizin gibi çiğ besin diyeti uygulamasını sağlamanız olanaksızdır.
Zayıflama diyetleri arasında yer alan çiğ besin diyetinin maliyeti yüksek değildir, ancak yiyeceklerde çok ucuza da kaçmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.