Zayıflama Yolları

Aç Kalmadan Nasıl Zayıflanır?

Aç kalmadan nasıl zayıflanır, diyet yapmakta zorlanan, ancak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını bulmaya çalışanların merak ettikleri belki de en önemli soru. Aslında zaten olması gereken de aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusunun yanıtlarını edinmek. Böylece vermiş olduğunuz kilolar kalıcı olur; hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamış olursunuz. Pek çok kişi şok diyetlerle zayıflıyor; ancak sağlıklarından olmaları yetmezmiş gibi, verdikleri kiloları kısa sürede geri almak onları hayal kırıklığına da uğratıyor. Peki aç kalmadan nasıl kilo verilir? İşte aç kalmadan zayıflamanın ipuçları…

Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verebilirim?

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun ilk yanıtı, gün içerisinde kaç kalori tüketmeniz gerektiğini hesaplamak. Bunun için uygulamanız gereken formül şu şekilde:
Kilonuz x 24 + 200
Size bu formülü sayısal olarak kendi kilom üzerinden örneklendireceğim; kilom 55
55 x 24 + 200 = 1520
Yani bu demek oluyor ki ben aç kalmadan zayıflama için diyetime 1520 kalorilik bir diyet listesi ile başlayabilirim. Zamanla aldığım kalori miktarını azaltmak istediğimde ise kilomun 24 ile çarpımından 200 kalori daha düşük kalori ile beslenebilirim ki bu rakam da 1120’ye tekabül eder. Böylece aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusuna yanıt bulmuş olurum.

Yapmış olduğumuz hesap akabinde elde etmiş olduğumuz sonuç size düşük kalorili gelebilir. Ancak benim bu kilo ile diyet yapmaya ihtiyacım olmadığı için; yani kilom zaten az olduğu için alacağım kalori miktarı da az. Sizin 85 kilo olduğunuzu var sayacak olursak, gün içerisinde tüketmeniz gereken kalori miktarı 1900’e çıkacak. Dolayısı ile aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusunun yanıtları sizin için de oldukça kolay olacaktır.

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri ise yoğurt, süt ve peynir gibi protein deposu süt ve süt ürünlerini light olarak tercih etmenizin gerekliliği. Bu gruptan günde en az 4 porsiyon tüketmeniz gerekirken, onları light olarak tüketmeniz halinde her porsiyonda en az 45 ve 4 porsiyonda toplamda 180 kalori azaltmış olursunuz.

Lezzet bakımından bir eksisi olmayan light süt ürünlerini tüketmeniz halinde gün içerisinde daha fazla şey yiyebileceğinizi; çünkü bu gruptan alacağınız kalori miktarınızı düşürdüğünüzü düşünecek olursanız, aç kalmadan zayıflama adına yine önemli bir adımda bulunduğunuzu anlamanız daha kolay olur. Böylece ayda ortalama 2.5 kilo zayıflayabilirsiniz. Rakam size yine az gelmesin; bu sadece aç kalmadan nasıl kilo verilir sorusunun bir yanıtı…

■ Kahvaltı günün en önemli öğünü ve aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun en önemli yanıtlarından biri; hatta sizi gün içerisinde en çok zayıflatan öğün… Pek çok kişi kahvaltıyı atlayarak gün içerisinde daha az kalori aldığını düşünüyor. Oysa ki sizin hedefiniz aç kalmadan zayıflama; daha az kalori almak değil. Peki kahvaltı hazırlamaya zamanınız da yoksa, pratik bir sabah kahvaltısını nasıl hazırlarsınız? Size bunun için bir menü oluşturalım…

* 1 kutu light süt ile hazırlanmış yeşil kahve
* 100 gram ananas
* 1 dilim çavdar ekmeği
* 15 gram light fıstık ezmesi

Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verilir?

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorularının yanıtlarını bulmaya çalışırken kesinlikle protein diyetlerinden uzak durun. Bu diyetler diyet tarihinin en hızlı zayıflatan diyetleridir; doğru. Ancak hemen diyeti bıraktıktan sonra verdiğiniz kiloları geri alırsınız. Dolayısı ile aç kalmadan zayıflamayı isterken bu diyetlerden uzak durmak durumunda olduğunuzu da bilin; en azından sağlığınız sizin için önemliyse ve verdiğiniz kiloları geri alıp hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız…

■ Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim diyenler için bir diğer güzel haber de ekmekten uzak durulmamasının gerekliliği. Şunu unutmayın: ekmeği keserek zayıflattığını söyleyen diyet efsaneleri size göre değil. Siz her öğünde 1 – 2 dilim tam tahıllı ekmek tüketerek iştahınızı baskılar, şeker krizlerinizin önüne geçer ve bel çevresinden kolay zayıflarsınız. Bu nedenle doğru ekmeği, doğru miktarda, diyetlerinizde mutlaka bulundurun.

■ Öğle yemeklerinizde tam tahıllı ekmek arasına sandviç yapmayı tercih edebilirsiniz. Böylece aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusuna yanıt ararken hem pratik bir öğün yapmış olur, hem de bu öğünü atlamadan sağlıklı şekilde zayıflarsınız. Peki öğle yemeği sandviç önerisini lezzetli ve aynı zamanda aç kalmadan zayıflamaya uygun hale getirebilmek için ekmek arasına neler konulabilir? İşte tarifimiz:

* 2 dilim tam tahıllı ekmek
* Ton balığı
* Hindi füme
* Sebzeler
* Light peynir

■ Aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusunun bir diğer yanıtı ise meyve tüketiminde dikkatli olmak. Çok kişinin masum olduğunu düşündüğü meyveler, aç kalmadan zayıflama yolunda günde 400 gramdan fazla tüketilmemeli. Ve bu meyveleri de günde 2 ya da 3 farklı öğün içerisinde tüketmelisiniz.

Aç Kalmadan Zayıflama Yöntemleri

■ Öğle ve akşam yemeği arasında kendinize iki ara öğün belirleyin. Bunlardan birini 15:00; diğerini ise 17:00’da yapabilirsiniz. Böylece akşam yemeğini daha az yemiş olur; dolayısı ile daha az kalori alır ve aynı zamanda da doymuş olursunuz. Ve bu ara öğünlerden birini tatlı olarak değerlendirmek size kendinizi çok mutlu hissettirecektir. Gün içerisinde tatlı tükettiğiniz saat 17:00’dan sonra olmamalıdır; yani en uygun saat 15:00’dır.

Peki aç kalmadan zayıflama için tüketeceğiniz tatlıda ne gibi özellikler olmalı? Aslında bu noktada pek çok diyet tatlının var olduğunu hepimiz biliyoruz. Kalorisi 100 – 150’den fazla olmayan, içeriğinde 5- 8 gram aralığından fazla yağ bulundurmayan, vanilya ya da tarçın ile lezzetlendirilmiş şeker ilavesiz tatlılar size kendinizi çok mutlu hissettirecektir.

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kişiye özel diyet programı uygulamaktır. Elbette bunun için diyetisyene gitmelisiniz. Sizin yaşınıza, vermeniz gereken kilo miktarınıza, yaşam tarzınıza en uygun diyet listesi diyetisyeniniz tarafından hazırlanacaktır. Bu durum tıpkı, her ilacın herkese iyi gelmemesi gibidir. Her diyet de çok popüler dahi olsa herkese iyi gelmeyecektir.

■ Bazen, aç kalmadan zayıflama programlarını uygularken, ara öğün hazırlayacak zamanı kendinize ayıramayabilirsiniz. Bu noktada önceden hazırlanmış bir ara öğünün sadece tüketilmesi ile kendinizi aç bırakmamış olursunuz. İşte size sadece 138 kalorilik, sağlıklı ve tok tutan bir ara öğün listesi.

* 15 tane siyah üzüm
* 2 tane ceviz içi
* 5 tane çiğ badem

■ Haftada 2 gün balık yemek ve balık yemediğiniz günlerde de bir tane balık yağı tüketmek, sizin için aç kalmadan nasıl kilo verebilirim sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Balık yağı tüketimini gece yatmadan önce gerçekleştirmelisiniz. Balık tüketirken ise ızgara ya da buğulamayı kızartmaya tercih etmenizi öneririz.

■ Metabolizmanızın hızlı çalışması için sindirim sisteminizin sağlıklı çalışması gerekmekle birlikte, siz bunu, her gün alacağınız probiyotik takviyeleri ile sağlayabilirsiniz. Ev yoğurdu, kefir, turşu… gibi besinler de probiyotik etkilere sahiptirler.

Aç Kalmadan Zayıflama Yolları

■ Aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları sadece yediğiniz ve içtiğiniz şeylerle sınırlı değil. Bununla birlikte gülümsemeli, hatta kahkaha atmalısınız. Bu şekilde günde 1 pirzola yemiş gibi olur ve hiç kalori almazsınız. Gülmek size kalori harcatacağı gibi, aynı zamanda stres yönetiminize de olumlu etkiler sağlar. Dolayısı ile canınız sıkıldığı için kendinizi hemen yemeğe vermek istemezsiniz.

■ Nasıl zayıflanır sorusunun en bilinen yanıtları arasında, en az 2 litre su içmek yer almaktadır. Bununla birlikte 10.000 adım da yürümelisiniz. Hareket etmek size kalori yaktırır. Dolayısı ile yürüyüş yapmamak için kendinize bahaneler bulmayın. Bu çok basit ve herkes tarafından uygulanabilen önerileri mutlaka uygulamalısınız.

■ Bazı besinler vardır ki onları tükettiğinizde acıkmazsınız. İştah kontrolünü destekleyen besinleri mutlaka alışveriş listenize ekleyin ve elinizin altında bulunsunlar. Peki nedir bu ürünler? İşte aç kalmadan nasıl zayıflanır sorusuna yanıt olan ve sizi uzun süre tok tutan besinler listesi: Levrek, kuru baklagiller, yoğurt, yumurta, karabuğday, enginar, bulgur, koyu yeşil yapraklı sebzeler, tarçın, zeytinyağı, yulaf ezmesi, badem, vanilya, roolbos çayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.