Diyetler Hakkında Bilgiler

Bayramda Kilo Almamak Adına Bilmeniz Gerekenler

Ramazan bayramı, ya da diğer adı ile şeker bayramı 2012, ramazan ayının hemen sonrasındaki gün, ve, ramazan bayramı sırasında, bayramda kilo almamak gibi bir durum oldukça zor rastlanan durumlar arasında yer alıyor. Bayramda kilo almak, bayramda kilo almamak için yapılması gerekenlere dikkat edilmediği takdirde kaçınılmaz. Bayramda kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenleri ise elbette ki bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda, bayramda kilo almamak adına yapmanız gerekenlerden, bu yazımızda sizlere söz etmeye çalışacağız.

Bilindiği gibi ramazan ayı boyunca oruç tutan kişilerin öğün sayılarında, ciddi anlamda bir azalma söz konusu oluyor. Ramazan bayramı ise, ramazan bittikten sonra gelen şeker bayramı 2012 olup, pek çok kişi için midenin bayram etmesi anlamına geliyor. Bu durum ise, bayramda kilo almak anlamına geliyor, hatta ve hatta alınan kilo da iki ile üç arasında değişiklik gösteriyor.
Bu anlamda, uzmanların önerisi, bayramda kilo almamak için, şeker bayramında ikram edilen bayram tatlılarının şerbetli olmayanlarını tüketmek. Bunun yanında, bayramda kilo almamak adına, elbette, diğer ikramların tüketiminde de dikkatli olmak gerekiyor. Peki bayramda kilo almamak için, bu bilgilerin yanında nelere dikkat etmeliyiz?
Bayramda kilo almamak adına tüketilen bayram tatlıları, olabildiğince meyveli, ya da sütlü olmalı. Ancak, bayram ziyaretlerinde, ev sahiplerinin sizi düşünmediğini; ve şerbetli bir tatlıyı size ikram ettiklerini düşünelim, bu durumda yapmanız gereken şey, size ikram edilen tatlının yanında süt; ya da yoğurt talebinde bulunmak.
Bayramda kilo almak istemiyorsanız, ve bayramda kilo almamak için yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız, önerebileceğimiz bir diğer şey de öğün atlamamanızın gerekliliği olacaktır. Az, ama sık yemelisiniz; uzun aralıklarla çok yemeniz, sizin, bayramda kilo almak için çalıştığınız anlamını taşımaktadır.
Bayramda kilo almamak için, ramazan ayı boyunca unuttuğunuz sabah kahvaltısına da çok yüklenmemeniz gerekmektedir.
Unutmayın, bu unsurlara dikkat etmediğiniz takdirde, bayramda kilo almak, hem de, iki ya da üç kilo gibi önemli bir kilo miktarına sahip olmak kaçınılmaz olacaktır. Sonrasında, nasıl zayıflanır diye sormamak için, bayramda kilo almamak adına neler yapmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.