Diyetler Hakkında Bilgiler

Diyet Yaparken Yapılan Hatalar Ve Diyet Yaparken Yapılmaması Gerekenler

Diyet yaparken yapılan hatalar, ve diyet yaparken yapılan yanlışlardan sizlere söz etmeye devam ederken, diyet yaparken yapılmaması gerekenleri anlatmaya, bu yazımızda da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Nasıl zayıflanır diyenlerin, diyet yaparken yapılan yanlışlar; ve diyet yaparken yapılan hataları; diyet yaparken yapılmaması gerekenleri bilmeleri, ve bu bilgilere riayet etmeleri gerekmektedir. Dilerseniz zaman kaybetmeden, diyet yaparken yapılan yanlışlar; ve diyet yaparken yapılan hataları paylaşmaya, ve diyet yaparken yapılmaması gerekenleri öğrenmeye devam edelim:

Nasıl zayıflanır diyenler, kendilerine, zayıflama diyetleri arasında yer alan bir diyet belirleyerek, bu diyeti uyguladıkları halde, neden zayıflayamıyorum demeye devam ediyorlarsa, zayıflama diyetleri arasında yer alan seçtikleri diyeti uygularken bir yanlış yapıyorlar demektir. Doğumgünü partisinde yedikleri küçük bir lokma pastayı görmezden gelip, grissinileri saymayı unutuyor olabilirler, ya da kalorisi olduğunu unutup da tükettikleri fıstıkları da görmezden geliyor olabilirler. Oysa, neden zayıflayamıyorum sorusunun yanıtı aslında buralarda gizlidir. Diyet yaparken yapılmaması gerekenlerin hangisini yaptığınızı bulmak için, yediklerinizin tamamını bir günlük içerisinde toplayın. Sonra, bu günlüğü kontrol edin… Eğer günlüğe her bilgiyi doğru bir şekilde yazıyorsanız, neden zayıflayamıyorum sorusunun yanıtı kesinlikle o günlük içerisinde gizli demektir.
Diyet yaparken yapılan hatalar, ve diyet yaparken yapılan yanlışlar arasında yer alan, diyet yaparken yapılmaması gerekenlerden bir diğeri de nasıl zayıflanır derken egzersizi atlamak… Zayıflama diyetleri ile, yaktığınız kalori miktarından daha az kaloriyi alabilirsiniz, ancak, eğer, neden zayıflayamıyorum demeye devam ediyorsanız, kesinlikle eksik yaptığınız bir şeyler var demektir, büyük ihtimalle bu eksiklik de egzersizden kaynaklanıyordur. Neden zayıflayamıyorum diyorsanız, gününüzün 20 ya da 30 dakikasını egzersize ayırıp ayırmadığınızı kendinize bir sorun. Eğer bunun için zamanınız olmadığını düşünüyorsanız, işe giderken evden biraz erken çıkıp yürüyebilir, asansör kullanımı yerine merdiveni tercih edebilirsiniz. Bunun da yanında, kumandayı yanınıza almayarak haftada 200 fazla kaloriden kurtulabilirsiniz. Zayıflama diyetlerine bu bilgileri ekledikten sonra, neden zayıflayamıyorum sorusunu bir kere daha sormayı deneyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.