Neden Kilo Alıyorum? Kilo Almanın Nedenleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizlere, neden kilo alıyorum sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Neden hızla kilo alıyorum, ve, neden çok kilo alıyorum sorusunu soranların sayısının oldukça fazla olduğu günümüzde, nasıl zayıflanır sorusunun öncesinde kendinize, kilo almanın nedenleri hakkında bilgi vermeniz, ve neden kilo alıyorum sorusunun yanıtını da kilo almanın nedenleri ile ilişkilendirmeniz gerekmektedir. İsterseniz size, yediğiniz yemeklere bağlı; ve yemek şeklinize göre değişebilen, kilo almanın nedenlerinden söz edelim:


Neden hızla kilo alıyorum, ve neden çok kilo alıyorum diyenlerdenseniz, kilo almanın nedenleri arasında az su içmenin yer aldığını sizlere hatırlatalım, ve neden kilo alamıyorum sorunuzun yanıtı için kendinize sormanızı isteyelim: yeterince su içiyor musunuz? Günde en az iki buçuk litre su içmek, sizin için, nasıl zayıflanır sorusunun da yanıtı olacaktır.
Kilo almanın nedenlerinden bir diğeri ise şudur ki: gerek akşam yemeği öncesinde, ve gerekse de sonrasında kişiler, çok fazla atıştırmalık tüketirler. Oysa, yatmadan önce tok olmamanız, nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alırken, aynı zamanda, akşam yemeğinde de çok ağır gıdalar tüketmemeniz gerekmektedir. Bu nedenle, sizin, neden kilo alıyorum sorunuzun yanıtları arasında bunun olup olamayacağını da düşünmeniz gerekmektedir.
Kilo almanın nedenleri arasında, çok fazla katıldığınız davetlerden de söz etmemiz gerekmektedir. Aktif olabilirsiniz, sosyal bir insan da olabilirsiniz; davetlere katılmayın demiyoruz, ama, hiç olmazsa, size sunulan ikramları geri çevirmesini bilin. Aksi halde, neden çok kilo alıyorum sorunuzun yanıtları arasında bunun da yer aldığını unutmamalısınız.
Kilo almanın nedenleri arasında, hepimizin bildiği gibi çok fazla yemek yemek yer alıyor. Nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan, az fakat sık yemek, kilo almanın nedenleri arasında yer alan çok yemek yemek ile karıştırılmamalı. Kimilerimiz, kendisine, su içse de yaradığını söylerken, kimilerimiz de ne yese kilo aldığını söyler. Su içsek yarar, haklısınız, ama kilo almaya değil, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt niteliğinde olduğundan dolayı yarar. Stres hepimizin hayatının bir yerinde var. Stresli olduğunuz zamanlarda mutfağa koşuyorsanız da kilo almanın nedenlerinden bir tanesini uyguluyorsunuz demektir.
Kilo almanın nedenleri arasında yer alan bir diğer unsur ise, yemeklerinizi yediğiniz yeri yanlış seçmeniz: televizyon seyreder, kitap okur, ya da bilgisayar başında bir şeylerle uğraşırken yemek yeme alışkanlığınızdan en kısa zamanda kurtulmanızda fayda var.
Neden çok kilo alıyorum sorusunun yanıtlarından bir diğeri ise yemek düzeninizi bozmak; öğünlerinizi atlar, öğün aralarında sürekli bir şeyler atıştırırsanız da kilo almak durumunda olduğunuzu unutmamalısınız.
Yediğiniz yemekleri az çiğner, lokmalarınızı büyük alır, ve hızlı yemek yerseniz de, neden çok kilo alıyorum sorusunu sorabileceğinizi unutmamalısınız.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası