Hızlı Zayıflama Diyetleri

3 Günde 4.5 Kilo Diyeti

3 günde 4.5 kilo diyeti, halk arasında bu isimle bilinmesine karşın, diyetisyenler tarafından askeri diyet olarak isimlendirilmektedir. Aslında 3 günde 4.5 kilo verdiren diyetinin sadece adının dahi  kulağa hoş gelmediğini kimse söyleyemez; çünkü toplum olarak diyetlere Pazartesi günü başlayıp, bir kaç gün içerisinde başladığımız diyeti bırakan bir genellemeye  sahibiz. Peki askeri diyet nedir? 3 günde 4.5 kilo diyeti nasıl yapılır? İşte tüm merak ettikleriniz…

Askeri Diyet Nedir?

3 günde 4.5 kilo diyeti olarak da bilinen askeri diyet, adına bakıldığında nasıl zayıflanır diyen herkesi mutlu eden; ancak bir o kadar da zor olduğunu düşündüren diyetler arasında yer almaktadır. Genel olarak bakıldığında kısa zamanda çok fazla kilo vermenin sağlıklı olmadığı herkes tarafından biliniyor olsa da, askeri diyetin hem uygulanması zor değil; hem de 3 gün kadar kısa bir zamanda biteceği için uygulayanları yormayacaktır.

Bazı zamanlar vardır, insanlar o zamanlara hazır olarak girmek isterler ki bunlar arasında bazen yaz; bazen de  düğün, doğum gibi özel günlerden söz edilebilir. Yaz bazen erken gelir; bazen de davetlerden geç haberimiz olur ve tam da bu noktada elimiz ayağımıza dolaşır; eteklerimiz tutuşur. Ancak 3 günde 4.5 kilo diyeti sayesinde artık bu gibi bir sıkıntıya düşmeyeceksiniz; en azından zayıflama açısından… Geri kalan eksiklerinizi tamamlamak için de alışveriş merkezleri ve güzellik salonları sizi bekler.

3 günde 4.5 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

1. Gün

Kahvaltı:

1 dilim kızarmış kepek ekmeği
2 çorba  kaşığı fıstık ezmesi
1/2 greyfurt
1 bardak şekersiz çay

Öğle Yemeği:

1 dilim kızarmış kepek ekmeği
1/2 fincan ton balığı
1 fincan kremasız ve şekersiz kahve

Akşam Yemeği:

1 kase yeşil fasulye
85 gram buharda pişmiş et
1 tane elma
1/2 muz
1 bardak vanilyalı dondurma

2. Gün

Kahvaltı:

1 dilim kızarmış kepek ekmeği
1 tane haşlanmış yumurta
1/2 muz

Öğle Yemeği:

1 tane pişmiş yumurta
1 kase süzme peynir
5 bardak tuzlu su

Akşam Yemeği:

1 fincan brokoli

2 tane sosisli sandviç
1 tane çörek

1/2 muz
1/2 kase havuç
1/2 bardak vanilyalı dondurma

 1. GünKahvaltı

  :5 bardak tuzlu su
  1 dilim kaşar peyniri
  1 tane yeşil elma

  Öğle Yemeği:

  1 dilim kızarmış kepek ekmeği
  1 tane yumurta

  Akşam Yemeği:

  1 fincan orkinos
  1/2 muz
  1 bardak vanilyalı dondurma

  3 günde 4.5 kilo diyetini uygularken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar da bulunmakta olup, askeri diyet sırasında dikkat edilmesi gerekenleri de şu şekilde özetleyebiliriz:

  ■ Güne 2 bardak su ile başlayıp, kahvaltıyı sonrasında yapın. Her yemek öncesinde de aynı uygulamayı yapmaya devam edin ki hem iştahınızın azalması, hem de öğün sonrasında daha uzun süre tok kalmayı olanaklı hale getirin.

 

■ 3 günde 4.5 kilo diyetinin 3. günü sona erdiğinde normal beslenme düzeninize geri dönün ama bunu yaparken yediklerinizi azaltarak daha az kalori almanız gerektiğini de unutmayın. Aksi halde askeri diyet kalıcı sonuçlar vermeyecektir.

■ Nasıl zayıflanır diyen herkesin, zayıflama diyetlerine başlarken bir motivasyon sorunu vardır. Bu sorunu sizin de yaşamanız çok doğal olmakla birlikte, motivasyonunuzu arttırmak için kendinize bir diyet arkadaşı bulabilir ve 3 günde 4.5 kilo diyetine birlikte başlayabilirsiniz.

 

■ 3 günde 4.5 kilo diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak belirttiğimiz beslenme şeklinde 5 bardak tuzlu suyu mutlaka görmüş ve belki de şaşırmışsınızdır. Askeri diyet listesinde yer alan bu içeceğin tansiyonunuz üzerinde olumsuz etkisi bulunabilir. Bu etkiyi göz ardı etmemeli ve diyet programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.