Daha Az Yemek İçin Bilmeniz Gerekenler

daha az yemek içinBu yazımızda, nasıl daha az yemek yerim, ve nasıl daha az yemek yenir diyenler için, daha az yemek için önerilerde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de yemek yeme konusunda kendinize engel olamadığınızı düşünüyor, ve nasıl daha az yemek yerim, ya da nasıl daha az yemek yenir diyorsanız, daha az yemek için bilmeniz gerekenleri zaman kaybetmeden sizlere aktarmaya başlayalım:


Nasıl daha az yemek yerim diyen kişilerin, yemek sırasında ne yaptıklarına bakmaları gerekmektedir. Çünkü nasıl yemek yendiğinin önemi oldukça büyüktür. Mesela, lokmaların küçük alınması gerekmektedir. İyi bir şekilde çiğnenmesi gereken lokmaların çiğnenmesi sırasında da, yemek gereçleri olan çatal, kaşık, bıçak gibi materyallerin, masanın üzerine bırakılması, elde tutulmaması büyük önem taşımaktadır.
Daha az yemek için yapılması gereken, yemek sırasındaki diğer şeyler arasında ise, her şeyin öncesinde sohbet yer almaktadır. Masa arkadaşlarınızla bol bol sohbet etmeli, ve bunun yanında, aralıklı olarak su içmelisiniz. Yemek sırasında içeceğiniz suyu birden değil, lokmaların arasında yudum yudum içmeniz çok önemlidir. Yemeğin tadını almak için lokmalar ağzınızda iken, lezzete odaklanın; ve, çatal ya da kaşığınızın büyük değil de küçük olmasına özen gösterin.
Nasıl daha az yemek yenir diyenler, yemek öncesinde düşük kalorili şeylerle karınlarını doyurmayı da deneyebilirler. Salata, çorba gibi öneriler oldukça idealdir. Bununla birlikte, yemek sırasında, hatalarınızı size rahatlıkla söyleyebilen birileri ile olun, ya da eğer öyle biri yoksa, kendinize, yavaş yemek yemenizi hatırlatan notlar hazırlayarak masanızın üzerine bırakın.
Masa arkadaşlarından en yavaş yemek yiyeni kendinize yemek sırasında rakip olarak seçin. Bu kişiden sonra yemeği bitirmeye çalışın. Ayrıca, yemek sırasında olabildiğince kibar olun. Farzedin ki bir lokantadasınız, ve sizi izleyen kişiler var. İşte yemeğinizi ona göre, kibar bir şekilde yiyin. Ayakta yemek yemekten kaçının. Bu sizin yemek yeme hızınızı arttıracaktır. Bununla birlikte, yemek sırasında, televizyon izlemek; ya da kitap okumak gibi, sizin dikkatinizi dağıtabilecek şeylerden de uzak durun. Unutmayın ki sizin dikkatiniz, yavaş yemek yemeye odaklanmış durumda.
Yemek yediğiniz yer çok önemli. Televizyon odası, ya da çalışma masası değil, yemek masasında yemeğinizi yemeniz gerektiğini unutmayın. Az önceden beri saydığımız şeyler, yemek yemenin de ne kadar ciddi bir iş olduğunu, büyük ihtimalle size anlatmıştır. Yemek yeme alışkanlıklarınız ile ilgili bir rehber hazırlayarak, yemek kurallarınızı oraya da kaydedebilirsiniz. Okuduklarınızdan çok, yazdıklarınız aklınızda kalacaktır. Bunun yanında, atıştırmalıklardan uzak durun. Bu tür şeyler, sizin daha fazla yemenize neden olmaktadırlar.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası