Zayıflama Hakkında Herşey

Ne Yapsam Olmuyor Zayıflayamıyorum Diyenlere Öneriler

Pek çok kişinin ortak derdi şu: ne yapsam zayıflayamıyorum, ne yapsam olmuyor zayıflayamıyorum, ne yapsam kilo veremiyorum… Peki ama, nasıl zayıflanır? Neden ne yapsam zayıflayamıyorum diyoruz? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz, ve zayıflamanıza engel olan durumları sizlerle paylaşacağımızı hatırlatmamız gerekmektedir.

Ne yapsam olmuyor zayıflayamıyorum diyenler arasında yer alıyorsanız, ilk olarak şu bilgiyi aktaralım: yetersiz kas sahibi olabilirsiniz, ve bunun sonucu olarak da az kalori yakmanız gibi bir durumun söz konusu olması ile birlikte, ne yapsam kilo veremiyorum demeye başlarsınız. Aksi takdirde kaslarınız size, siz uyurken, kitap okurken dahi kalori yaktıracaktır. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken, sık sık egzersiz yapmak, ki eğer bu egzersizler arasında ağırlık çalışmaları yer alırsa, kaslarınızın rahat bir şekilde gelişmesi olanaklı hale gelecektir.
Ne yapsam zayıflayamıyorum diyenlerin bir problemleri de ailelerinden kaynaklı olabilir, yani genetiğiniz, sizin nasıl zayıflanır sorusuna etkin yanıt vermenizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bunun için kesinlikle pes etmemeli, ancak nasıl zayıflanır diye sorduğunuz bir diyetisyene, annenizin babanızın çok şişman olduğunu belirterek sizi yönlendirmesini istemelisiniz.
Ne yapsam kilo veremiyorum diyen kişilerin önlerinde duran engel yaşları da olabilir. Eğer yaşları ilerlemiş ise metabolizmalarının yavaşlaması durumu onlara, ne yapsam olmuyor zayıflayamıyorum dedirtebilir. Bunun için kişinin hareketli olması çok önemlidir. Günün en azından bir saatini koşuya ayırabilirsiniz.
Ne yapsam olmuyor zayıflayamıyorum diyenlerin yapmaları gereken diğer bir şey de endokrinoloji uzmanına başvurmak. Çünkü vücut tarafından salgılanan hormonların da nasıl zayıflanır sorusunun yanıtı olarak gerçekleştirdiğiniz şeylere yanıt almanızı engellediğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.