Ne Zaman Tartılmalıyım Diyenler İçin Öneriler

ne zaman tartılmak gerekirZayıflama sürecinde herkes aynı şeyi sormakta: ne zaman tartılmalı, ne zaman tartılmalıyım, ve ne zaman tartılmak gerekir… Peki bu sorunun doğru yanıtı nedir? Uzmanların bazıları her gün, bazıları ise sadece haftada bir gün tartılmanın gerekliliğini belirtmektedirler. Peki ama en doğrusu hangisi? Ne zaman tartılmalı, ne zaman tartılmalıyım, ve ne zaman tartılmak gerekir sorularının yanıtlarını hemen gözden geçirelim:


Ne zaman tartılmalıyım sorusunun en doğru yanıtı, ilk olarak, diyete başladığınız ilk günün sabah kahvaltısı öncesinde… Bu esnada, yataktan yeni kalkmış olmanız, ve bir bardak su dahi içmemiş olmanız gerekmektedir. Üzerinizde ise, hiç bir giysi, ayağınızda terlik bulunmamalıdır. Bu şekilde tartılıp, elde ettiğiniz kilo değerini bir yere not almalısınız. Peki ya sonrasında? Ne zaman tartılmak gerekir? Ne zaman tartılmalı?
Her gün tartılmak sureti ile elinize bir şey geçmeyeceğini belirtmeliyiz. Çünkü 1 günde 1 kilo verdiren diyet uygulamaları sadece detoks diyetleridir, ve vücudunuzdaki her şeyin boşaldığı uygulamalar olan bu diyetler, yağlarınızı yakmadıklarından dolayı, çok da gerçek sonuçlar elde edemezsiniz. Etmiş dahi olsanız, kaybettiğiniz şeyin kaslarınız olduğunu bilmeli, ve bu nedenle, her gün tartılmayı düşünmemelisiniz. Peki ne zaman tartılmalı? Eğer diyetinizi doğru bir şekilde, tüm kurallarına uyarak uyguladı iseniz, diyete başlamanızın dördüncü gününün sabahında, yine sabah kahvaltısı öncesinde, biraz önce belirttiğimiz gibi tartılmalısınız. Sonrasında ise, bir haftalık diyeti tamamladığınızda, yeniden tartılmanız önerilmektedir. Böylece, kilo vermediğinizi düşünerek, motivasyonunuzu kaybetmekten kendinizi koruyabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası