Zayıflama Hakkında Herşey

Zayıflamak İstiyorum Ama Kilo Alıyorum

zayiflamak-istiyorum-ama-kilo-aliyorumNasıl zayıflanır diyen pek çok kişi diyet yapmakta zorlanıyor; çünkü zayıflama diyetlerinin belirli bir programı var; ve bu programın dışına çıkılmaması gerektiği için de kişiler açlık sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Zayıflama egzersizlerini de uygulamak kolay değil; neden derseniz, günümüz koşullarında egzersize zaman bulmak biraz zor… İşte bu nedenle, diyet yiyeceklere yöneliyoruz, ve sonra da, zayıflamak istiyorum ama kilo alıyorum şeklinde şikayetlerimiz oluyor… Gerçekten de zayıflamak isterken kilo almak mümkün mü? Buna diyet yiyecekler sebep olabilir mi? Yazımız içerisinde sizlere bu konu hakkında bilgiler vermek istedik…

Diyet Yiyecekler Kilo Aldırır Mı?

Diyet yiyecekler, bize göre, zayıflamamızı kolaylaştıran şeyler… Acıktığımızda sarıldığımız dostlarımız gibi… Ancak, yapılan araştırmalara göre diyet yiyecekler de kilo aldırabiliyor; hem de kontrolsüz bir şekilde. Neden derseniz, sadece adının diyet olması dolayısı ile masum sandığınız, ve sınırsız bir şekilde tüketebileceğinizi düşündüğünüz diyet yiyecekler, zayıflamak istiyorum ama kilo alıyorum demenize neden oluyor… İsterseniz konuyu biraz daha açalım…

Ne Kadar Zayıflamalıyım Diyenlerin Dikkatine

Meyveli yoğurtlar, acıktığınızda tüketebileceğinizi düşündüğünüz aparatifler arasında yer alıyor… Tadlarının da güzel olması dolayısı ile rahatlıkla tercih edilebileceğiniz meyveli yoğurtlar, aslında içeriklerinde hem şeker, hem de fazladan kalori bulunduruyor… Sadece bir atıştırmalık olması adına tüketmek istediğiniz meyveli yoğurtların yerine, ev yoğurdunu kendiniz yapıp, içerisine de istediğiniz mevsim meyvesini doğrarsanız, amacınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

Tatlandırıcıları da diyet yiyecekler arasında görebilirsiniz. Ancak, şeker yerine kullanmakta olduğunuz tatlandırıcılar, sizin aslında daha az kalori almanızı sağlamazlar. Bunun yanında, tatlandırıcıların iştah açtığını, kullananları acıktırdığını düşünenler de yok değil… Bu nedenle, kendinize işkence etmemek adına, tatlandırıcı kullanmak yerine, hiç şeker kullanmamayı tercih etmelisiniz.

Hızlı Kilo Verme Formülleri İle Hızlı Zayıflama Hakkında Bilgiler

Zayıflamak isterken kilo almak, diyet yiyeceklerin, diğer yiyeceklerden daha da fazla tüketilmesinden de kaynaklanabiliyor… Şöyle bir durum söz konusu ki: Hiç bir şeyin kalorisi sıfır değil… Bu kategoriye sadece su giriyor… Diyet yiyeceklerin de belli bir kalorisi bulunuyor. Bizler ise, nasıl olsa diyet, kilo aldırmaz mantığı ile, belki normalde yediğimizden de fazlasını tüketiyoruz… Diyet yiyeceklerden eğer istediğiniz sonucu almak istiyorsanız, her zamanki yediğinizden de azını tüketmeyi tercih etmelisiniz.

Milkshake, ve meyve sularının da içeriğinde hem şeker; hem de kalori bulunuyor. Bu nedenle, hazır meyve suyu almak yerine, kendi meyve suyunuzu evde, kendiniz sıkıp, o anda tüketmeyi tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.