Zayıflama Yolları

Adetliyken Nasıl Zayıflanır Diyenler İçin Öneriler

Adetliyken nasıl zayıflanır, pek çok kadın tarafından yanıtı aranan sorular arasında yer almaktadır. Hele bir de adet döneminde zaten yaşanan bir gergin ruh hali olduğunu düşününce, kendinde bu döneme ait şişkinlik problemleri hisseden kadınlar, adetliyken zayıflanırmı ya da adetliyken kilo verilirmi şeklinde bir inançsızlığa da kapılabilirler. Tam da bu konumda yer alıyorsanız, paniklemeyin. İlerleyen bölümlerde adetliyken nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını; hem de bu yanıtları uygulamanın hiç de zor olmadığını görebileceksiniz.

Adetliyken Nasıl Kilo Verilir?

■ Adetliyken nasıl zayıflanır diyen kadınlar genellikle,uygulamak istedikleri zayıflama yöntemlerinin önünde, canlarının çok sık şeker istemesinin engel olarak durduğunu belirtmekteler. Bu dönemde canınızın şeker istemesi genel itibari ile çok doğal bir durum. Çünkü bir dönem boyunca belirli bir kanama sürecinden geçiyorsunuz ve kanda bulunan şeker miktarı da azalıyor. Ancak siz bu durumu kendiniz için avantaja çevirebilir ve canınız şeker istediğinde, içeriğinde doğal şekerle birlikte bol miktarda lif de bulunduran ve dolayısı ile metabolizmanızı hızlandıran kuru meyvelerin tüketimini gerçekleştirebilirsiniz. Kuru erik, kuru kayısı ve kuru üzüm tüketimini gün içerisinde gerçekleştirmeniz halinde, adet döneminde daha fazla kalori yakabileceğinizi biliyor muydunuz? Ancak kuru meyve tüketimini daha çok, canınız şekerli şeyler istediğinde gerçekleştirmeye çalışın.

■ Adetliyken nasıl zayıflanır diyenlerin bu dönemde tüketmeleri önerilen bir diğer besin de Omega-3. Bu besin maddesini içeriğinde bulunduran isimler arasında balık ve cevizden söz edebiliriz. Omega-3’ün adet döneminde zayıflamaya olan etkisi, kadınların stresini azaltmasından kaynaklanmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu dönemde çok gergin olan kadınlar, kendilerini hemen mutfağa atar ve sinirlerini bir şeyler yiyerek bastırmak isterler. Ancak Omega-3’ün azalttığı stres seviyesi dolayısı ile bu durum söz konusu olmayacağından, zayıflama yöntemleri ve diyetlerini uygulamak daha kolay olacaktır.

■ Ödem, adet döneminde neredeyse olmaması imkansız olan ve kadınların kilosunu tartıda fazla göstermesi dolayısı ile onların canını sıkan en önemli problemler arasında yer almaktadır. Vücuttaki varlığından kurtulmak üzere, ödem söktürücü etkisi bulunan Potasyum içerikli besinlerin adet döneminde bolca tüketilmesi gerekir. Muz ve patates, bunun en iyi örnekleri olarak bilinirler. Buna ek olarak tuzlu besin tüketiminden de, adetliyken nasıl zayıflanır diyen kadınların uzak durması gerekir. Çünkü tuz, vücutta daha fazla su tutulumuna neden olur. Bu durum en azından adet döneminde tercih edilmemektedir.

■ Adetliyken nasıl zayıflanır sorusunun son yanıtı ise egzersiz yapmanın neredeyse şart oluşu. Kendinizi eve kapatmak yerine en azından orta tempolu yürüyüşler yaparak, hem vücudunuzdaki ödemlerin atılmasına yardımcı olur; hem de adet krampları ile birlikte ruh halinizdeki gerginliklerden kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.