Zayıflama Yolları

Duş Alarak Zayıflamak

dus alarak zayiflamakBugüne kadar belki hiç duymadınız, belki de duydunuz, ama nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyorsunuz. Veya, duş alarak zayıflamak daha önce de denediğiniz ve sonuç aldığınız bir uygulama; bu nedenle yeniden denemeyi istiyorsunuz. Peki gerçekten duş almak zayıflatırmı? Dus almak zayiflatirmi sorusunun yanıtı: Evet, bilinçli yapılması halinde duş almak zayıflatıyor. Yani zayıflamak için sadece diyet ve egzersiz yapmanıza gerek yok; zaten sürekli yaptığınız duş alma işlemini zayıflamaya uygun şekilde yaparak, duşun nimetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Duş Almak Zayıflatırmı?
Dus Almak Zayiflatitmi?

■ Duş alarak zayıflamak için dikkat etmeniz gereken ilk unsur: ortalama on dakika suyun altında kalmak. Bildiğiniz gibi sıcak suyun, kan dolaşımını hızlandırma etkisi bulunuyor. Zayıflamak için de kan dolaşımının düzenli ve hızlı olması gerekiyor. Bu sayede yağ yakmak mümkün.

■ Doğal malzemelerden oluşan keselerle cildinize masaj yapın; ancak bu masajın cildinizi tahriş etmesi; ya da yormasına izin vermeyin. Bu işlem sadece zayıflamak için değil, selülitlerden kurtulmak için de önemlidir.

Zayıflamak İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

■ Kese ile rahatlamış olan vücudunuzu, sonrasında da kan dolaşımını hızlandırarak zayıflamaya hazırlayın. Bunun için, duştan çıkmadan önce en az beş dakika soğuk suyun altında durun. Bu şekilde şoklanacak olan vücudunuz artık zayıflamaya hazır demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.