Zayıflatan İçecekler

Metabolizmayı Hızlandıran Kahve

Her sabah, sizi kendinize getirmesi, ya da arkadaş sohbetlerine falı ile renk katması için içtiğimiz kahvenin, metabolizmayı iki kata kadar hızlandırdığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Peki metabolizmayı hızlandıran kahve nasıl yapılır? Aslında kahve ile metabolizmayı hızlandırmak adına yapılması gereken şey, hazırlarken içerisine bir kaç malzeme eklemekten ibaret. Peki metabolizmayı hızlandıran kahve nasıl yapılır? İşte kahve ile metabolizmayı hızlandırmak için, kahvenin içerisine eklenmesi gereken malzemeler:

Metabolizmayı Hızlandıran Kahve Nasıl Yapılır?

Bal: Sağlıklı, doğal şeker olarak nitelendirebileceğimiz bal, içeriğinde, metabolizma hızını arttırdığı kanıtlanmış olan maddeler ile birlikte B6 ve C vitamini, Kalsiyum, Potasyum, Demir, Folik asit, Çinko… gibi vitaminleri bulundurmaktadır. Bu nedenle her derde deva olan balın, metabolizmayı hızlandıran etkisi dolayısı ile zayıflamaya olan katkısından dolayı, kahve içerisine de eklenmesi önerilmektedir.

Tarçın: Kahve ile metabolizmayı hızlandırmak için tarçından da yararlanabilirsiniz. Kan şekerini dengeleyen ve sindirimi hızlandıran tarçın, metabolizmayı hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda açlık hissini baskılama özelliği ile de bilinmektedir.

■ Hindistan cevizi yağı: Zincirli yağ asitlerinin metabolizmayı hızlandırma etkisi bulunmaktadır. Ve söz konusu bu yağ asitleri, Hindistan cevizi yağında bulunur. Dolayısı ile metabolizmayı hızlandıran kahve içerisinde kullanılması önerilmektedir.

Metabolizmayı Hızlandıran Kahve Tarifi

100 gram kahvenin içerisine, birer çay kaşığı tarçın ve Hindistan cevizi yağı ile bir yemek kaşığı balı ilave edin. Malzemeleri birbirine iyice karıştırın; sonrasında da kavanozu sıkıca kapatın. Kahve yapacağınız zaman, bir fincan için bir tatlı kaşığı olacak şekilde, hazırlamış olduğunuz karışımdan kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.