Zayıflatan Yiyecekler

Bal Zayıflatırmı?

bal zayiflatirmiAntioksidan etkisi ile toksinleri vücuttan atmamıza yardımcı olan bal, vitamin, mineral ve enzim içeriği dolayısı ile sağlık açısından oldukça faydalı. Ama bazı kişilere göre, şeker içeriği dolayısı ile balın zayıflamaya etkisi çok fazla değil… Eğer sizin de bu şekilde bir görüşünüz varsa hemen rafa kaldırın. Çünkü bal ile zayıflama mümkün. Metabolizmayı hızlandıran, dolayısı ile yağ yakımına katkısı bulunan bal zayıflatırmı diyorsanız, gelin ne şekilde zayıflattığı konusunda sizleri bilgi sahibi yapalım.

Bal Zayıflatırmı?

Artık yaz aylarının geldiği bu günlerde, pek çok insan hızlı zayıflamak için düşük kalorili diyetler yapıyor ve bu diyetler, vücudun bir çok gereksinimini veremediği için hem ciddi anlamda sağlık sorunlarına neden oluyor; hem de verilen kiloların çok hızlı şekilde yeniden alınması problemini ortaya çıkartıyor. Bal ise doğal ilaç olmasının yanında, bal ile zayıflama çok eski çağlardan bu yana kullanılıyor. Çünkü metabolizmayı hızlandırıyor ve bu sayede yağ yakıyor.

Bal İle Nasıl Zayıflanır?

Herkesin inandığı ve bir nevi doğru olan, zayıflama diyetleri sırasında şeker ve karbonhidrattan uzak durulması gerektiği bilgisi bal için geçerli değildir. Çünkü bal, içeriği dolayısı ile metabolizmayı hızlandırır, gün içerisinde daha fazla kalori harcanmasını, yağ yakılmasını olanaklı hale getirir. Her sabah bir bardak ılık suyun içerisine koyacağınız bir tatlı kaşığı bal ve tarçın, bağırsaklarınızı yumuşatarak, gün içerisinde kendinizi daha tok hissetmenizi, dolayısı ile de daha az yemek yemenizi sağlar.

Eğer spor yapıyorsanız yine bal kullanmalısınız; hem de spor esnasında… Bir litre suyun içerisine, iki tatlı kaşığı ballı limon karıştırın ve elde etmiş olduğunuz bu karışımı içerek kan şekerinizin düşmesini engelleyin. Böylece kendinizi daha zinde hissedeceğiniz sporda daha etkin çalışıp, kas kaybını azaltır; yağ yakımını ise hızlandırırsınız. Ve bununla da kalmaz, spor sırasında aldığınız bal dolayısı ile spor sonrasında kendinizi yorgun hissetmezsiniz.

Limonlu Ve Ballı Su Zayıflatırmı?

Tüm bu önerileri uygulamak bile size zor geliyorsa, sabahları güne bir tatlı kaşığı bal yiyerek başlayın. Bu bile sizin daha enerjik olmanıza yetecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.