Zayıflama Yolları

Nasıl Zayıflanır Diyenler, Zayıflamanın Doğal Yollarını Sizler İçin Bulduk

Nasıl zayıflanır diyen kişiler, hep, zayıflamanın en etkili yolunu arar. Zayıflamanın yolları arasında sayılan pek çok zayıflama diyeti, zayıflama egzersizi bulunmakla birlikte, nasıl zayıflanır sorusunun kesinlikle daha kolay bir yolu olmalı… Zayıflamanın doğal yolları olmalı mesela; zayıflamanın en etkili yolunun yaşam tarzı olarak benimsenebileceği, zayıflamanın doğal yolları olmalı… Peki ya biz size, zayıflamanın doğal yollarının var olduğunu söylesek, uygulamayı düşünür müydünüz? Hadi hep birlikte, zayıflamanın yollarını öğrenelim:

Nasıl zayıflanır diyenler, şimdi yemek yediğiniz zamanları düşünmenizi istiyoruz. Zayıflamanın yolları arasında ilk sırada, yediğiniz yemeğin miktarını azaltmak yer alıyor. Mesela, zayıflamanın doğal yolları arasında, her öğünün, en fazla bir porsiyon şeklinde tüketilmesi yer alıyor. Siz, yemeklerinizi bir tabak olarak tüketiyor olabilirsiniz, ama, bir tabak demek, bir porsiyon demek değildir. Bu nedenle, bir porsiyon ne kadardır sorusunun yanıtlarını iyi öğrenmeniz gerekmektedir.
Zayıflamanın en etkili yolu olabilecek, zayıflamanın doğal yollarından bir tanesi de, nasıl zayıflanır diyen kişilerin, yemek yedikten hemen sonra dişlerini fırçalamalarının gerekliliğidir. Neden lekeli dişlerle dolaşacaksınız ki zaten? Yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalamayı, sadece zayıflamanın yolları arasında yer aldığı için değil, güzel görünüm için de alışkanlık haline getirmeniz gerekmiyor mu?
Zayıflamanın yolları arasında, gerçekten aç olup olmadığınızı anlamanızın gerekliliğinden de söz etmek gerekmektedir. Yemek yemek istiyorsunuz, ve aç olduğunuzu düşünüyorsunuz… Bunun açlıktan başka nedenleri de olabilir mi? Kendinize sorun: canınız mı sıkıldı da yemek yemek; ve zaman geçirmek istiyorsunuz? Moraliniz aslında bir şeye bozuk, ve siz dikkatinizi mi dağıtmak istiyorsunuz, yoksa gerçekten de aç mısınız? Aç olmadığınız zamanlarda, yemek yemek için yemeyin; ve zayıflamanın yollarından birini daha uygulamış, hayata geçirmiş olun.
Zayıflamanın yollarından bir diğeri de, yediğiniz her şeyin tadını almak… Bir sonraki lokma ile, yediklerinizin tadını almayı düşünmek demek, sizin daha fazla yemeniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle, zayıflamanın doğal yolları arasında, yediğiniz her şeyin tadını, ilk yediğiniz anda almanız yer almaktadır.
Zayıflamanın doğal yollarından bir diğeri ise, spor yapmak, ama, farkında bile olmadan… Neden asansör; ya da yürüyen merdiven kullanıyorsunuz ki? Merdivenleri çıkarken, aslında zayıflamanın en etkili yolu olan sporu yapmış olacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.