Zayıflama Yolları

Nasıl Zayıflanır?

zayıflamanın formülüNasıl zayıflanır diyerek, bu anlamdaki çabalarını o kadar sonuçsuz bırakan insanlar var ki, zayıflamanın formülünün zor olduğunu da bizlere düşündürenler aslında bu, başarısız sonuçları elde eden insanlar. Oysa ki aslında zayıflamanın kısa yolları bulunuyor. Bu yolları, zayıflamanın formülü olarak uygulayanlar, sadece 11 gün içerisinde 1 beden incelebiliyor. Peki bu kadar kolay nasıl zayıflanır? İşte yazımız içerisinde bu sorunun yanıtlarını bulabileceksiniz…

Nasıl Zayıflanır?

• Zayıflamanın kısa yollarından ilki, bir adet yumurta tüketerek güne başlamak… Bu şekilde iştahınızı azaltabilmeniz, ve dolayısı ile gün içerisinde daha az besin tüketmeniz mümkün. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta da yok değil elbette. Örneğin, iyi pişmiş yumurta tüketerek, yanında da koyu yeşil yapraklı taze sebzelerden yemek. Elbette günde bir yumurta tüketebilmek için, kalp, ve diyabet gibi problemlerinizin bulunmaması gerekiyor. Ya da doktorunuzdan, konu hakkında bilgi alabilir, yumurta yemek için izin isteyebilirsiniz.

• Nasıl zayıflanır diyorsanız, mutlaka öğünlerinizde her besin ögesinin yer almasına da izin vermeniz gerekmektedir; ve bu besin ögelerine karbonhidratlar da dahildir… Elbette sağlıklı olanları… Tam tahıllı besinler, taze sebze; ve meyveler, pişirilmemiş kuru yemişler eğer öğünlerinizde sofranızda bulunursa, bu sizin için zayıflamanın formülü olabilir; çünkü bağırsaklarda sindirilmeleri uzun zaman almaktadır. Dolayısı ile açlık hissetmezsiniz. Sebzeleri çiğ; ya da buharda pişmiş, meyveleri kabuklu, kuru yemişleri kavrulmamış şekilleri ile tüketmeniz ise çok önemli…

• Zayıflamanın kısa yollarından bir diğeri de, yemeklere taneli çorbalarla başlamanızın gerekliliğidir. Çiğneyerek tükettiğiniz bu çorbalar, hem sizin vücudunuzda hasar oluşmasına neden olmuş olan problemlerden arınmanızı sağlar; hem de kendinizi tok hissetmenize yaradıklarından dolayı, daha az yemek yemenizi, ve dolayısı ile de daha az kalori almanızı sağlar. Bu nedenle, ister etli, ister sebzeli olsun, ama mutlaka yemeğe çorba ile başlamanız gerektiğini unutmayın.

• Öğünlerin arasında bir şeyler atıştırmak istediğinizde ise tercihiniz süt, ya da yoğurttan yana olsun. Ve tercih ettiğiniz süt; ya da yoğurdun içerisine, yağlı tohum içeren bir şey ekleyin: ezilmiş ceviz, fındık, badem bunun için en ideal isimlerdir. Bu şekilde kısa zamanda kilo kaybı yaşar; bu dönemde oluşan stresinizden arınırsınız; ve zayıflamaya dair eksik kalan konsantrasyonunuzu rahatlıkla geri getirebilirsiniz.

• Gün içerisinde tüketeceğiniz bir öğün mutlaka, çorbadan sonra balık olsun, ve balığı 170 gram olacak şekilde, ızgara; ya da buharda tüketin. Metabolizmanın hızlanmasına neden olan balık, nasıl zayıflanır diyerek zayıflamanın formülünü arayanların en ideal tercihidir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.