Genel

İştahı Neler Keser?

iştahı ne keserZayıflamak pek çoğumuzun hayali; ve zaten sağlıklı yaşamak, ve güzel görünmek adına zayıflamamız da gerekir. Ancak zayıflamak için bazı şeylerden fedakarlık yapmamız da gerekir; örneğin beslenmemizden fedakarlık yapıp diyet yapmalı, zamanımızdan ayırıp egzersiz yapmalıyız. Zayıflamak için diyet yapan insanlar ise, hep açlıktan söz eder, iştahı neler kapatır, iştahı neler keser sorularının yanıtlarını öğrenmek isterler. Çünkü bilirler, eğer iştahı ne keser sorusunun doğru yanıtlarını tüketmez iseler, yaptıkları zayıflama diyetlerinde daha baştan kaybedeceklerdir. Biz de bu nedenle bu yazımızda sizlere, iştahı ne keser sorusunun yanıtlarından söz etmek istedik…

İştahı Neler Kapatır?
İştahı Neler Keser?
İştahı Ne Keser?

• Elma: İçeriğinde Pektin, ve lif bulunan elma, bu sayede, öğünler arası tüketilmesi durumunda, bir sonraki öğüne kadar acıkmayı önleyici etki gösteriyor. Sadece bununla da kalmıyor; ve gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi de sizlere sağlıyor. Bu durum, zayıflamak için diyet yapanlar açısından önemli, çünkü uygulanan düşük kalorili diyetler bazen insanlarda, gün içerisindeki halsizliğin nedeni olabiliyor…

• Salata: İştahı salatanın da kestiğini, bunun nedeninin ise, salataların hazırlanmasında kullanılan yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda lifin bulunması olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Salata sadece bu nedenle diyetlerde kullanılmaz. Aynı zamanda, yağsız hazırlanan salatanın kalorisi de oldukça düşüktür. Bunun yanında, sebzelerin içeriklerinde bulunan vitamin, ve mineraller, diyet sırasında eksik alınan besinlerin yerine geçer, ve bu nedenle de daha sağlıklı bir diyetin sürdürülmesini olanaklı hale getirir.

• Yulaf: İştahı neler keser sorusunun yanıtları arasında yulafın da yer almasının nedeni, sindiriminin uzun sürmesinden ileri gelmektedir. Bu nedenle, midede uzun süre kalacağı için, tüketen kişinin uzun süreli tokluk hissetmesini olanaklı hale getirir. Glisemik indeksi düşük olan yulafı, öğün aralarında acıktığınızda, bir kase yulaf ezmesi olarak tüketmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

• Yeşil Çay: Acıktığınızda, zayıflamanıza da katkı sağlayan, ve yağ yakıcı özelliği bulunan yeşil çaydan bir bardak içmeniz halinde, acıkmanıza neden olan hormonlar bitki tarafından baskılanır; ve açlığınız bir müddet bastırılmış olur; ve zaten bu arada karnınızı doyuracağınız yeni öğünün zamanı da gelecektir.

• Acı Biber: Yemeklerle birlikte tüketeceğiniz acı biber, sizin daha çok su içmenize neden olur; dolayısı ile mideniz, daha az şey yiyerek şişecek, ve kendinizi tok hissedeceksinizdir.

• Protein: Tüketeceğiniz kaliteli proteinler, iştahın daha uzun süre kapalı kalması adına oldukça etkilidirler. Tokluk hissini sağlayan karbonhidratların vücut tarafından daha uzun zamanda sindirilmesini sağlayan proteinler, bu sayede kendinizi uzun süre tok hissetmenizi olanaklı hale getirirler.

• Yağlar: Gün içerisinde gereksinim duyduğunuz yağı, öğünlerin arasında acıktığınızda tüketeceğiniz sağlıklı yağlar ile alabilirsiniz. Bunun için önerilerimiz: acıktığınızda ayçiçek çekirdeği, zeytin, badem, fındık… gibi besinlerden birini tercih ederek tüketmeniz şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.