Zayıflama Yolları

Zayıflamanın Püf Noktaları

ceviz ile zayıflamaHep, “Nasıl Zayıflanır?” sorusunun yanıtlarını araştırıyor, internette bazı şeyler buluyor, “Tamam bunu yapabilirim” diyorsunuz; ama yine de yarım mı kalıyor? Yalnız değilsiniz. Zayıflamanın püf noktalarını dahi uygulamakta zorlanan, kolay diyetlere dahi başlayıp, sonrasında yarım bırakan kişi sayısı o kadar fazla ki… Bu yazımızda sizlere, hem zayıflamanın pratik yollarını; hem de zayıflamanın pratik noktalarını anlatacağız. Büyük ihtimalle bu yöntemler sizin için gerçekten de uygulanması kolay olacak…

Zayıflamanın Pratik Noktaları
Zayıflamanın Pratik Yolları
Zayıflamanın Püf Noktaları

• Zayıflamanın püf noktalarından ilki, her öğüne başlamadan 15 dakika önce, büyük bir bardak su içmek… Bu sayede mideniz su ile dolacağından iştahınız kesilecek, ve yemeği, hiç bir çaba göstermeseniz de daha az yiyerek daha az kalori alacaksınızdır. Ayrıca su içmek, metabolizma hızınızı da arttırarak daha fazla kalori yakmanızı olanaklı hale getirir.

• Zayıflamanın pratik noktalarından bir diğeri de, beslenmenizde bazı değişiklikler yapmanızdır. Örneğin, hazır salata sosları kullanmayın, bunun yerine, az zeytinyağı, bol limon, ve sirke ile kendi salata sosunuzu kendiniz hazırlayın. Kuru meyve tüketerek daha çok şeker, ve kalori almak yerine, hem daha az kalorili, hem de lif oranı yüksek olan taze meyvelere yönelin. Bu yöntemler sayesinde hem daha az kalori alır, hem de metabolizmanızı çalıştırırsınız.

• Zayıflamanın pratik yollarından bir diğeri de tükettiğiniz tatlılara dikkat etmektir. Kurabiye, kek, kızartma türü şireli tatlılar yerine, sütlü, ve meyveli tatlıları tercih etmeniz, şeker ihtiyacınızı gidermek için bir parça Bitter çikolata yemeniz, hem kalori, hem de sağlığınız bakımından size pek çok artı sağlayacaktır.

• İçeceklerin içerisinde de bilmeseniz de bol miktarda kalori yer alabilir, ve siz yemek yemediğiniz halde kilo aldığınızı düşünürsünüz. Kola, hazır meyve suları, alkollü içecekler… içeriğinde yüksek miktarda kalori bulunduran içeceklerdir. Bunların yerine su için, içerisine nane, ve limon dilimleri atın. Ayran, ve maden suyu da zayıflamak için iyi içecekler arasında yer almaktadır. Ama tansiyon sorununuz varsa maden suyuna dikkat…

• Uzun süre aç kalmamalısınız. Açlık sizin metabolizma hızınızın yavaşlamasına neden olmaktadır. Sonrasında alacağınız az bir kalori bile yakılmaz, ve kıtlık bilinci geliştiren vücudunuz, yakamadığı kalorileri yağ olarak depolayarak zayıflamanızı değil de kilo almanızı olanaklı hale getirir. Bu nedenle, aşırı yemeyin elbette, ama vücudunuzu da üç saatten fazla aç bırakmayın.

• Acıktığınızda; ve ara öğünlerde neler yiyebileceğinize dikkat edin. Paketlenmiş patiseri ürünleri, cipsler, gofretler… sizin kilo almanıza neden olan yoğun kalori içeriğine sahiptirler. Bunun yerine kuruyemiş tüketin, meyveli yoğurt hazırlayıp yiyin, tam tahıl ekmeklerinden tostlar hazırlayın. Böylece hem sağlıklı beslenmiş olur, hem metabolizmanızı hızlandırır; hem de daha az kalori alırsınız.

• Akşam yemeğinde ne yediğiniz çok önemli. Hafif şeylerle karnınızı doyurmalı; ve yemeği en az uyumadan 3 – 4 saat önce yemelisiniz. Aksi halde hem kilo almaya açık olursunuz, hem de uyku kaliteniz düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.