Zayıflatan Bitkiler

Aloe Vera İle Nasıl Zayıflanır?

Aloe vera ile nasıl zayıflanır, zayıflamak isteyenlerin ve genel olarak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını arayanların, cevabını merak ettiği önemli sorular arasında yer almaktadır. Aloe vera insan vücuduna çok önemli yararları bulunan ve ulaşılması kolay bir bitki olup, pek çok kişi bu bitkiyi evinin balkonunda, saksı içerisinde dahi yetiştirmektedir. Ne kadar şanslıyız ki zayıflamak için aloe vera, kolay bulunmasının yanında güçlü bir silahtır. Peki aloe vera ile nasıl zayıflanır? Hemen yanıtları gözden geçirmeye başlayalım…

Aloe vera ile zayıflama sürecinde ondan elde edilen sudan yararlanılması halinde, bu su vücut ağırlığının korunması ile kalmaz; aynı zamanda kan şekeri ve kolesterol seviyesinin de dengede kalmasını olanaklı hale getirir. Aloe veranın zayıflamaya etkilerini aşağıda sizlerle maddeler halinde paylaşacağız…

Aloe Veranın Zayıflamaya Etkileri

■ Aloe veranın anti inflamatuar özellikleri bulunmaktadır. Bu sayede metabolizma hızını arttırdığı bilinmektedir. Aloe vera ile nasıl zayıflanır diyenlerle birlikte nasıl zayıflanır diyen herkesin başarmaya çalıştığı metabolizma hızını arttırma işlemini aloe vera başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

■ İçeriğinde bulundurduğu B vitamini ile de metabolizmayı hızlandıran etki gösteren aloe veranın zayıflamaya etkileri, vücutta yağ birikmesini önlemek ve iştahı azaltmak olarak da belirtilmektedir.

■ Aloe vera ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, bu bitkinin suyunun müshil özelliği taşımasıdır. Dolayısı ile sindirimi kolaylaştırır ve bağırsaklarda, tüketilen besinlerin birikmesini önleyerek kolay kalori harcamayı, bununla birliktede kilo vermeyi olanaklı hale getirir.

■ İçeriğinde güçlü antioksidanlar bulunduran aloe vera ile zayıflama, onun vücuttaki atıkları temizlemesi dolayısı ile de söz konusudur. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen herkesin, vücudundaki atıkları temizleyerek kilo vermesi büyük önem arz eder.

■ Kandaki şeker emilimini azaltan aloe vera, bu sayede yağ birikiminin önüne geçer ve yine bu etki dolayısı ile kişilerin uzun süre tok kalmalarını olanaklı hale getirir.

Aloe Vera Suyu Nasıl Yapılır?

Aloe veranın zayıflamaya etkilerini gördük ve az çok aloe vera ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını almış olduk. Ancak burada kullanılacak olan şeyin aloe vera suyu olduğunu da öğrenmiş olduk. Peki zayıflamak için aloe vera suyu nasıl yapılır? Şimdi de bu sorunun yanıtlarını gözden geçirelim…

■ Aloe vera suyunu hazırlamak için taze yaprakların kullanılması gerekir.

■ Her bir yaprak ortalama 4 – 5 parçaya bölünür.

■ Parçalara ayrılmış olan yaprakların yıkanarak iyice temizlenmeleri sağlanır.

■ Yaprakların üst derisini çıkartarak, aloe vera jeline ulaşabilirsiniz. Parçalamakta zorlanmanız halinde mikser kullanımı gerçekleştirmeniz sorun yaratmayacaktır.

■ Süzerek aloe vera suyunu alabilirsiniz. Kullanmadan önce soğutmanız önerilmektedir.

Aloe vera ile nasıl zayıflanır diyorsanız, her yemeğin 15 dakika öncesinde aloe vera suyu tüketebilirsiniz. Ancak aloe vera suyunu kullanmadan önce, herhangi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Aloe Vera Suyu İle Nasıl Zayıflanır?

■ Her gün 1 bardak meyve ya da sebze suyunun içerisine aloe vera suyu karıştırıp içerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için, istediğiniz bir meyve ya da sebzenin 1 bardak suyunu alın ve içerisine 1/4 bardak da aloe vera suyu karıştırın.

■ Aloe vera ile zayıflamak için 1 bardak suyun içerisine, taze yapılmış 1 yemek kaşığı aloe vera suyu karıştırıp, elde ettiğiniz karışıma taze limon suyu da ekleyerek bu karışımdan her gün 1 bardak içebilirsiniz. Nasıl zayıflanır diyenler, kendilerine verilen tarifin tadı zehir gibi olsa da onu yer ya da içerler; ancak siz bu grupta yer almıyorsanız, hoşunuza gitmeyen tadı, herhangi bir yapay tatlandırıcı ile nötralize edebilirsiniz.

■ Aloe veranın zayıflamaya etkilerinden yararlanmak için her gün 1 bardak ballı aloe vera suyu da tüketebilirsiniz. Bunun için bir bardak suyun içine 1 yemek kaşığı aloe vera suyu, 1 yemek kaşığı da bal ilave etmeniz yeterli olacaktır.

■ Her gün tüketebileceğiniz ve aloe vera ile zayıflamanıza yardımcı olacak bir diğer tarif de şu şekildedir: Bir mikser içerisine 2 yemek kaşığı aloe vera jeli, yarım limonun suyu, 2 tane soyularak dilimlenmiş portakal, soyularak küp şeklinde doğranmış bir salatalık ve 1 çay kaşığı spirulina tozunu alıp karıştırın. Elde edeceğiniz karışım size aloe vera ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını çok sağlıklı bir şekilde verecektir.

Aloe Vera İle Zayıflamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Aloe vera çok sağlıklı bir bitki olmasına karşın, zayıflama sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay, fazla tüketilmesi halinde vücudun susuz kalmasına, ishale ve mide kramplarına neden oluyor olmasıdır. Bu nedenle aşırı tüketiminden kaçınmalısınız.

■ Düşük tansiyon problemi yaşayanlar, aloe vera suyunun da tansiyon düşürebilme etkisine karşın, ondan olabildiğince uzak durmalıdır.

■ Hamile kadınlar, çocuklar ve emziren annelerin, aloe veranın zayıflamaya etkilerinden yararlanmamaları önerilir; gerekirse farklı bir besinle zayıflama yöntemi tercih edilebilir. Nasıl zayıflanır sitesi olarak bu bilgileri sizlerle sürekli paylaşıyoruz.

■ Deride kaşıntı, alerji ve döküntülere neden olması dolayısı ile de cilt problemi yaşayanların aloe vera ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını uygulamamaları önerilmektedir.

Aloe Vera Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Aloe vera diyeti yaparak, 3 günde 3 kilo verdiren diyetlerden birini uygulamış olursunuz. Bunun için ilk olarak sizlere bir karışım tarifi vereceğiz; ardından aloe vera diyeti programını da sizlerle paylaşacağız…

Malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı bal* 1 avuç kuru erik
* 8 yaprak aloe vera
* 1 limon suyu

Hazırlanışı:

■ Aloe vera yapraklarını uzunlamasına keserek içlerindeki jeli çıkartın.

■ Aloe vera jeli, kuru erik ve limon suyunu blendere ekleyerek pürüzsüz kıvamlı bir karışım elde edin.

■ Hazırladığınız karışıma bal da ilave edinve yeniden karıştırın.

Artık bu karışımın tarifini de aldığınıza göre aloe vera diyetini uygulamaya geçebilir ve 3 günde 3 kilo verdiren diyetlerden bir tanesini uygulamış olursunuz. İşte aloe vera diyeti programı

  1. Gün:

    Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinde sadece salatalık, pancar, narenciye, havuç gibi meyvelerin suyunu için. Bitki çayı tüketimi de gerçekleştirebilirsiniz. Yatmadan önce ise hazırlamış olduğunuz aloe veralı karışımdan 3 yemek kaşığı için.

  2. Gün:

    Gün içerisinde sadece salatalık yiyebilirsiniz. Öğle ve akşam yemeklerinden önce ise hazırlamış olduğunuz aloe veralı karışımdan 3 yemek kaşığı içmelisiniz.

  3. Gün:Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinde sadece sebze yemeği tüketin. Akşam yemeği için ise sadece hazırlamış olduğunuz aloe vera karışımından 3 yemek kaşığı için.

    Aloe vera ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları doğru uygulandığında, siz de istediğiniz kiloya kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.