Zayıflatan Yiyecekler

Tok Tutan Yiyecekler

tok tutan az kalorili yiyeceklerBu yazımızda sizlere tok tutan yiyecekler; ve tok tutan bitkiler ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Zayıflamak isteyen pek çok kişinin önündeki büyük engel acıkmak, ve dolayısı ile de zayıflama programlarına bağlı kalamamaktır. Ancak eğer siz, tok tutan az kalorili yiyecekler hakkında bilgi sahibi olur, ve gerek duyduğunuzda onları tüketmeyi tercih ederseniz, daha az acıkır, daha az kalori alır, ve dolayısı ile daha kolay zayıflarsınız…

Tok Tutan Az Kalorili Yiyecekler Nelerdir?

• Yeşil Çay: Tok tutan bitkiler arasında yer alan yeşil çay, sıcak su ile hazırlanması dolayısı ile açlık hissini bastırır, ama bunun yanında, yeşil çayın yağ yakıcı etkisi de bulunmaktadır.

• Chia Tohumu: Tok tutan bitkilerden bir diğeri de Chia tohumudur. İçeriğinde lif, protein, ve Omega-3 yağ asitlerini bulunduran Chia tohumu, zayıflamaya olan katkısının yanında, sağlık için de çok önemlidir.

• Sirke: İçeriğinde sirkenin, özellikle de elma sirkesinin bulunduğu yiyeceklerin kişileri tok tutma özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda sirke, midenizin rahatlamasında da yardımcı etkiye sahiptir.

• Kahve: Pek çok kadın tarafından sevilerek tüketilen kahve, sadece keyif için değil, aynı zamanda açlık hissini kısa süreli de olsa bastırmak için de tüketilmektedir. Ama kahve tüketirken içerisine şeker, süt, krema… gibi katkılar ilave etmemeniz gerektiğini de hatırlatmalıyız.

• Keten Tohumu: Tok tutan az kalorili yiyeceklerden bir diğeri de keten tohumudur. İçeriğinde Omega-3 yağ asitlerini bulundurur, böylece kazandığı sağlıklı etki, bitkiyi ister yemek, isterseniz salatalarınıza, ya da yoğurtlarınıza eklediğinizde size de geçmektedir.

• Limon: Tok tutan yiyecekler; ve tok tutan bitkiler arasında yer alan limonun, hem açlık hissini bastırma, hem de yağ yakımına katkıda bulunma gibi, zayıflama için önemli etkileri bulunmaktadır.

• Nane: Gün içerisinde sadece bir fincan nane çayı içseniz dahi tokluk hissinize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca nanenin kokusunun yatıştırıcı etkisi de bulunmaktadır.

• Nohut: İçeriğinde hem lif, hem de protein bulunduran nohutun kalorisinin de düşük olması dolayısı ile, yemek, ve salatalarda kullanılabileceğini belirtmeliyiz.

• Somon: İçeriğinde bolca protein, ve Omega-3 yağ asiti ile birlikte sağlıklı diğer yağları da bulunduran somonun, açlık hissini bastırma etkisi bulunmaktadır.

• Yumurta: Sabah kahvaltısında sadece bir tane haşlanmış yumurta tüketerek, kendinizi gün içinde daha tok hissedebilir, ani açlık problemleri yaşamazsınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.