Zayıflama Hakkında Herşey

Fazla Kilonun Zararları

fazla kilonun yol açtığı hastalıklarHep soruyoruz: nasıl zayıflanır, hangi zayıflama diyetini yapmalıyız… Aldığımız yanıtlara göre uygulamalar da yapmaya çalışıyor, ve belki bir kaç gün de bunda başarılı oluyoruz. Ama sonrasında sıkılıyor, ve “Aman be sende…” demeye başlıyoruz… En büyük yanlışı da bu noktada yapıyoruz aslında. Yazımız içerisinde sizlere, fazla kilonun zararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan, fazla kilonun sebep olduğu hastalıklar, ve fazla kilonun zararlarından söz etmeye çalışacağız… Bu bilgileri gözden geçirin, ve sonrasında, “Aman be sende…” demek isteyip istemediğinizi bir daha düşünün…

Fazla Kilonun Zararları Nelerdir?

• Fazla kilonun zararları arasında ilk olarak, vücutta neden olduğu yağlanmadan söz etmemiz gerekir. Bu yağlar daha çok, karın, basenler, üst bacak, kol, ve sırt bölgesinde birikir. Bu birikim dolayısı ile kişi rahat hareket edemez hale gelir, dolaşım sisteminde bozulmalar gözlemlenir.

• Yüz şekli değişir, bir ovallik durumu söz konusu olur. Bu durum fazla kilolu olan, ve bu nedenle yüzü ovalleşen kişinin saç modeli, makyaj; hatta giyimini dahi değiştirmesine sebebiyet verecektir.

• Fazla kilonun zararlarından bir diğeri de erken yaşlanmaya sebebiyet vermesidir. Hiç bir kadın bunu istemez, hatta erkekler bile istemez…

• Fazla kilonun sebep olduğu hastalıklar: Kalp hastalıkları, damar sertliği, diyabet, karaciğer; ve safra kesesinde oluşan problemler, tansiyon, sinirsel sorunlar, akciğer hastalıkları, ruh sağlığının bozulması… şeklinde özetlenebilmektedir, ama bu kadarla sınırlı değildir. Örneğin fazla kilo, kolesterole neden olur, romatizmal hastalıklar gündeme gelir… Bacak, ve ayak sağlığı ile ilgili sorunların çoğu, vücut ağırlığından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.