Zayıflama Yolları

Evde Nasıl Kilo Verilir?

Evde nasıl kilo verilir diyen ya da evde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını araştıranlar, özellikle Corona virüs günlerinde ya da kış aylarının soğuk ve yağışlı günlerinde evde zaman geçirirken, bu durumu bir avantaja çevirmenin yolunu bulmaya çalışıyorlar. Genel olarak bakıldığında çok da mantıklı değerlendirilebilecek olan bu durum, sürecin sona ermesinin ardından kişilere önemli kazanımlar sağlayacaktır. Zaten zayıflama yöntemleri evde de kolaylıkla uygulanabilecek pek çok alternatif içermektedir. O halde bu alternatiflerin hepsin, birlikte gözden geçirelim…

Zayıflama Yöntemleri Evde Nasıl Uygulanır?

■ Evde  nasıl kilo verilir diyorsanız ilk işiniz buzdolabını olabildiğince boş bırakmak olsun. Böylece evdeyken bastıran ani açlık isteğinden dolayı dolaba koştuğunuzda kalorisi yüksek atıştırmalıklardan kendinizi korumuş olursunuz. Alınan her fazla kalori, sizin için gün içinde yakılması gereken enerjidir. Yakamazsanız kilo alırsınız…

■ Evde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de detoks suyu hazırlamaktır. Detoks suyu farklı meyve ve sebzelerle rahatlıkla hazırlanabilir. Genel olarak detoks suyunun amacı vücutta ödem birikmesini önlemek ve yağ yakımını kolaylaştırmaktır.

■ Zayıflama yöntemleri evde uygulanırken, bu durumun düzenli uyku ile desteklenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Düzenli uyku demek, vücut için yeterli  enerji  demektir. Enerji  eksiğini bizler genellikle yiyeceklerle karşılarız. Ancak uyku ile enerji alımı desteklenirse, gereksiz açlık hissine kapılmaz; fazla kalori almamış oluruz.

■ Hayatınızı evde geçirirken yapabileceğiniz değişik hobileriniz olsun. Bu hobileri olabildiğince çeşitlendirip, birinden sıkılınca diğerine geçin. Böylece hem evde sıkılmamış  olacaksınız; hem de aklınıza yemek yemek gelmeyecektir.

■ Evde nasıl kilo verilir dediğiniz noktada kendinize, acıktığınız zaman yiyebileceğiniz atıştırmalıklar hazırlayın. Bu noktada tercihiniz kalorisi düşük ama besin değeri yüksek yiyeceklerden yana olsun. Bu yiyeceklere örnek olarak haşlanmış nohut ve salatalıktan söz edebiliriz.

■ Yeşil çayın da evde nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını arayanlara önemli katkıları var. Yapılan araştırmalara göre yeşil çay önemli bir yağ yakıcı. Dolayısı ile günde 3 fincana kadar içilebilir. Ancak yeşil çayın da bir içme adabı var.Örneğin kalp ve tansiyon hastaları bu çaydan uzak durmalı. Uyku problemi yaşayanlar akşam 17:00 itibari ile kullanmamalı. Aslında genel olarak yeşil çay tüketilmeden önce mutlaka bir doktora danışılmalı. Aksi halde içeriğinde bulundurduğu yüksek orandaki kafeinin çok olumsuz sonuçları ile yüz yüze gelinebilir.

Evde Nasıl Zayıflanır?

■ Yapılan bazı araştırmalar, zayıflama yöntemleri evde uygulanırken; müzikten de olabildiğince yararlanılması gerektiğini gözler önüne seriyor. Şöyle  ki: Müzik dinleyen biri,  acıktığı anda sevdiği bir şarkıyı dinlerse, açlık hissinden yemek yemiş gibi kurtuluyor. Bu etki çok uzun süreli olmasa da söz konusu ve değerlendirmek mantıklı…

■ Karanlıkta yemek yemenin, evde nasıl zayıflanır diyenler açısından çok olumsuz sonuçları var. Karanlıkta daha fazla yemek yemek söz konusu olurken, bu durum zayıflamak isteyenlerin kesinlikle tercih edeceği bir durum değil; hatta hedef az yemek, öyle değil mi?

■ Akşam geç saatte yemek yeme isteğiniz ortaya çıkıyorsa ve aynı zamanda geceleri uykusuzluk problemi yaşıyorsanız, bu sorunu yatağa erken girip, erken uyumaya çalışarak çözmeye çalışın. Ve bu süreçte evinizin ve yatak odanızın olabildiğince aydınlık olmasını sağlamaya odaklanın. Karanlığın daha fazla yeme isteğini ortaya çıkardığını unutmayın. Kaliteli uyku için karanlık odanın şart olduğu doğru. Siz uyuduktan sonra,evde  bir yakınınızın ışıkları kapatmasını talep edebilirsiniz.

■ Evde nasıl kilo verilir diyorsanız,evinizdeki abur cuburlardan hemen kurtulun. Bazen bir kereden bir şey olmayacağını düşünerek yeriz  ama sigara alışkanlığı bile bu düşünce ile başlar. Dolayısı ile abur cubur yeine, meyvelerden yemeye ve su içerek açlığınızı gidermeye çalışın.

■ Baharatların vücuttaki yağları yaktığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Yemeklerinize de lezzet katabileceğiniz baharatlar sayesinde daha az kalori almış olursunuz. Bu baharatlara kırmızı biber, pul biber ve zencefil örnek olarak gösterilebilir.

■  Zayıflama yöntemleri evde nasıl uygulanır sorusunun araştırmasını yaparken kahvaltıdan kesinlikle söz  etmeliyiz. Kahvaltı hem günün en önemli öğünüdür; hem de zayıflamak isteyenlerin gün içerisinde daha az acıkmalarını sağlar. Dolayısı ile canınız bir şey yemek istemese de siz 2 yumurta haşlayın ve sofraya oturun. Çayınız da şekersiz olsun.

■ Evde nasıl kilo verilir sorusunun son yanıtı ise bol bol;en azından günde en az 20 dakika yürüyüş yapın. Bunu dışarıda, bol güneş ışığı altında yaparsanız iyi olur. Yapamazsanız da ev içerisinde yürüyün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.