Zayıflama Yolları

Zayıflama Yöntemleri Evde

Zayıflama yöntemleri evde nasıl uygulanır aramasını Google üzerinden yapan herkes, aslında kış aylarının başladığı bugünlerde, kendini yaz aylarının görünürlüğüne alıştırmaya çalışıyor demektir. Geride bırakmış olduğumuz yazı kilolarınızdan kurtulamadan geçirmiş olabilirsiniz. Ancak bu sizin tüm kış; hatta önümüzdeki yazı da aynı şekilde geçireceğiniz anlamına gelmez. Hazır zayıflama yöntemleri evde uygulanıyorken, Corona Virüs de bizleri yeniden evlerimize kapatma sinyallerini vermeye başlamışken, evde uygulanacak zayıflama yöntemlerinin neler olduğunu öğrenmek istemez misiniz? İçiniz rahat olsun, kolay zayıflama yöntemleri evde rahatlıkla uygulanabilir. Peki nedir bu yöntemler?

Evde Uygulanabilecek Kolay Zayıflama Yöntemleri

Nasıl zayıflanır diyenlere sık sık bahsediyoruz. Biz söz etmesek de artık onlar da çok iyi biliyorlar ki öğünler arasına giren uzun zamanlar çok acıkmayı beraberinde getiriyor. Acıkan kişi doymak için çok yiyor; çok kalori alıyor. Bu durum da beraberinde kilo almayı getirdiği gibi, aslında uygulanan zayıflama yöntemlerinin tamamını da çöpe atıyor. Peki bunun için ne yapabilirsiniz?

Zayıflama yöntemleri evde uygulanacağında bu duruma ayak uydurmak aslında çok kolaydır. Yapılması gereken tek şey: öğünler arasına gereksiz zaman girmesinin önüne geçmektir. Bunun için üç ana öğünün yanında üç ara öğünden de faydalanılır. Söz konusu öğünlerin hiç biri doymak için değildir. Porsiyonlar bu nedenle küçük tutulmalı ve ikinci bir tabak kesinlikle alınmamalıdır.

Doyma sinyalleri beyninize geç gider. Dolayısı ile siz doymadan sofradan kalksanız dahi, bir kaç dakika sonra aslında yediğiniz şeylerin sizi tok hissettirdiğine şahit olacaksınız. Bu durum kan şekerinizin düşmesini önleyerek nasıl zayıflanır dediğiniz yolda sizin en önemli yardımcınız olacaktır.

■ Zayıflama yöntemleri evde uygulanırken denenebilecek ve bilinen en kolay uygulamalardan biri de günde en az 8 bardak su içilmesi gerektiğidir. Böylece vücudunuzdaki toksinlerden, yani zararlı maddelerden kurtulmuş olursunuz. Toksinlerin vücuttan atılamaması ise yağ hücrelerini baskılamalarına neden olacaktır ve dolayısı ile kesinlikle önerilmez. Nasıl zayıflanır diyenlerin de en tercih etmediği şeylerden biridir.

Günlük su tüketimi kişinin yaş, kilo ve yaşam tarzına göre de değişkenlik gösterir. Ancak 8 – 10 bardak arası suyun genellikle her grup tarafından içilmesi gerekmektedir; yani bu bir ortalamadır. Bu suyun ne zaman içildiği de oldukça önemlidir. Gün sonunda, o gün su içmediğinizi hatırlar ve 8 bardak suyu birden içmeye çalışırsanız, bunun size bir yararı olmaz. İçeceğiniz suyu gün içerisine yaymanız çok önemli.

Zayıflama Yöntemleri Evde Rahatlıkla Uygulanabilir

■ Zayıflama yöntemleri evde uygulanırken, sizi neyin beslediği ve karnınızı ne ile doyurduğunuzun da önemi oldukça büyüktür. Ana ve ara öğünlerde tüketeceğiniz yiyeceklerin tamamının ortak bir özelliği olmalıdır ki o da, düşük kalorili ama yüksek lif içeriğine sahip olmalarının gerekliliğidir. Bu özelliklerin tamamı da genellikle sebze ve meyvelerde bulunmaktadır.

Düşük kalorili yiyeceklerle vücudunuza gün içerisinde alacağınız toplam kalori miktarını azaltırken, lif içeriklerinin yüksek olması dolayısı ile sindirim sisteminin kolay çalışmasına ve yemeklerin vücutta daha kolay yakılmasına yardımcı olurlar. Aynı zamanda sebze ve meyvelerin vücuttaki toksinlerin yakılmasına yardımcı olma özellikleri de vardır ki biraz önce nasıl zayıflanır diyen tüm okurlarımız için toksinlerin zararını zayıflamaya engel olması anlamında açıklamıştık.

Sebze ve meyve tüketiminde en dikkat edilmesi gereken konu ise onların olabildiğince çiğ tüketilmelerinin gerekliliği. Eğer mutlaka pişirmeniz gerekiyorsa da pişirme yöntemini haşlama olarak tercih etmeli ve bu sırada az yağ kullanımı gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde yine fazla kalori alırsınız ki zayıflama yöntemleri evde uygulanırken istediğiniz en son şey bu olacaktır…

■ Kış aylarında porsiyonlarınızı küçük tutmak size biraz zor gelebilir. Ancak zayıflama yöntemleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de budur. Kış aylarında daha fazla kalori yakar; ama bu enerjiyi de yeniden yemek yiyerek almak istersiniz. Yediğiniz yemeklere dikkat ederseniz bu durumu zayıflama konusunda avantaja çevirebileceğinizi kesinlikle unutmayın.

Yemeklere çorba ya da salata ile başlamak, sizin daha az yemenizi sağlar; çünkü midenizde bir şişkinlik oluşturur ve daha kolay doymanızı olanaklı hale getirir. O halde her öğününüzde bir kase çorba, biraz salata, salata olmasa dahi domates ve salatalık; hatta yeşillikler mutlaka olsun.

■ Zayıflama yöntemleri evde uygulanırken, bu yöntemlerin bir de egzersiz ile desteklenmesinin yaratacağı olumlu sonuçlara siz bile şaşırabilir ve elde ettiğiniz başarının gerçekten size ait olup olmadığından şüphe edebilirsiniz. Daha önce hiç egzersiz yapmadıysanız, her gün yapacağınız yarım saatlik, hafif tempolu yürüyüşler bile nasıl zayıflanır dediğiniz yolda size destek olabilir. Denemeye değmez mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.