Zayıflatan Yiyecekler

Zayıflamak İçin Ne Yemeli?

ne yersem zayıflatırHepimiz öyle bir yöntem istiyoruz ki, hem bizi zayıflatan bir yiyecek olsun; hem de hiç aç kalmadan o yiyeceği istediğimiz kadar; ve sürekli tüketebilelim… Ama çok da hayal dünyasına dalmamak gerektiğini unutmamalıyız. Hiç bir yiyeceğin, ve su hariç hiç bir içeceğin kalorisi 0 değildir. Ve aldığımız her 1 kalori dahi, bizim zayıflamamızın önünde bir engel oluşturabilir. Fakat durun, hemen umutsuzluğa kapılmayın… Bazı yiyecek, ve içecekler var ki, onlar sizin zayıflamanıza katkıda bulunur. Zayıflamak için ne yemeli diyenlere bu nedenle, zayıflamak için ne yemeli listesinden söz edeceğiz. İşte zayıflamak için rahatlıkla tüketebilecekleriniz:

Zayıflamak İçin Ne Yemeli?

• Muz: İçeriğinde hem şeker, hem de yağ bulunduran muz, lezzetli, aynı zamanda da sağlıklı meyveler arasında yer almaktadır. Acıktığınızda tüketmeyi tercih etmeniz halinde, sizi tok tutan özellik gösterecektir.

• Yumurta: Oldukça faydalı olan yumurta, vitamin bakımından da zengindir, ancak en zengin besin değeri proteindir. Tüketmeniz halinde hem sizin protein gereksiniminizi karşılar; hem de sizi tok tutar.

• Avokado: Özellikle içeriğindeki B6 vitamini ile gündeme gelen, ve pek çok diyetin de baş tacı olan avokado, zayıflamak için ne yemeli listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Tok tutma özelliği ile bilinir; ama bu sırada kansere karşı koruyucu etki de gösterir.

• Çavdar ekmeği: Zayıflamak için ekmek tüketimini en aza indirgemek, ve onu da tam tahıllı ekmeklerden yana yapmak gerekmnektedir. Çavdar ekmeği bu anlamda, kepek ekmeğinden daha çok tokluk hissi sağlamaktadır.

• Dil peyniri: Her acıktığınızda rahatlıkla tüketebileceğiniz dil peyniri, içeriğinde hem kalsiyum, hem de protein bulundurmaktadır.

• Böğürtlen: İçeriğindeki yüksek antioksidanlarla zararlı maddelerin vücuttan atılmasına katkıda bulunan böğürtlen, bir kase yoğurt içerisine karıştırılarak tüketildiğinde, açlık hissinin bastırılmasına da katkıda bulunmaktadır.

• Sardalya: İçeriğinde yüksek oranda protein bulunduran sardalya, bununla birlikte tokluk hissi de veren, sağlıklı bir yiyecek olması dolayısı ile bilinmektedir.

• Elma: Kalorisi düşük olan sağlıklı meyveler arasında yer alan elma, aynı zamanda açlık bastırma etkisi ile de bilinmektedir.

• Badem: Günde bir avuç çiğ badem tüketilmesi halinde, obezite ile savaşta önemli katkılarını görmek zor olmayacaktır.

• Sebze çorbası: İçerisine krema eklenmediği sürece, hazırlanacak olan sebze çorbası, hem öğünlerde, mideyi şişirerek daha az yemeyi sağlar; hem de ara öğünlerde tüketilerek açlık bastırma etkisi göstermektedir.

• Yoğurt: İçeriğinde hem kalsiyum, hem de protein bulunduran yoğurt, kalsiyum içeriği sayesinde kilo vermeye, protein sayesinde ise iştahı bastırmaya katkıda bulunmaktadır. Yeterli kalsiyum tüketimi gerçekleştirmeyenlerin, zayıflamakta zorlandığı, yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.