Zayıflama Yolları

Zayıflamak İçin Neler Yapmalıyız?

domates zayıflatırmıBu yazımızda, nasıl zayıflanır, zayıflamak için neler yapmalıyız gibi soruları olan okurlarımıza, zayıflamak için yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Kolay, ama etkili yöntemlerle zayıflama sürecine katkıda bulunmak isterseniz, tüm merak ettiklerinizi, bugüne kadar belki bildiğiniz; belki de bilmediklerinizi yazımız içerisinde, ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz. O halde, zaman kaybetmeden başlayalım…

Zayıflamak İçin Neler Yapmalıyız?
Nasıl Zayıflanır?

• Öncelikle şunu belirtelim: zayıflamak için yapılması gerekenler arasında buğdaya kesinlikle yer yok… Buğdayın vücut için alerjik etkisi mevcut. Bunun da yanında, zayıflamanızın sonrasında, sahip olmuş olduğunuz kiloyu da korumak adına, yine buğday tüketmemeli; yani hayatınızı, buğday ile ilgili değişikliğe sürüklemelisiniz.

• Süt, ve süt ürünlerinin içeriğinde yoğun olarak protein bulunmaktadır. İnek sütü, içeriğinde en çok protein bulunan besinlerdendir. Bu nedenle gün içerisinde iki bardak inek sütü içerek, hem doyurucu etkisinden yararlanabilir; hem de günlük Kalsiyum gereksiniminize katkıda bulunursunuz.

• Nasıl zayıflanır diyor; ve hala şekeri hayatınız içerisinde, beslenmenizde kullanıyorsanız, bu alışkanlığınızdan kesinlikle vazgeçmelisiniz; hem de en kısa zamanda. Şekeri hayatınızdan çıkarttığınızda, size ne gibi zararlar verdiğini zaten çok net şekliyle göreceksiniz.

• Sebze; ve meyvelerin kalori değeri düşük, lif; ve su içerikleri ise yüksektir. Bu nedenle, öğünlerinize sebze çorbası ile başlayın, günde üç porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği yiyin, ve ara öğünlerde zayıflatan meyvelerden tüketin. Ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

• Hayatınızdan alkolü çıkartın. Gaz yaparak şişkinliğe neden olan alkol, hem şekerdir; hem de kalori içeriği oldukça yüksektir. İşte bu nedenle, alkolden, zayıflamak istiyorsanız, bir an önce kurtulmalısınız.

• Gün içerisinde aldığınız kaloriyi sayın. Bu şekilde, aslında gözünüze az görünen yiyeceklerin size ne kadar kalori getirdiğini net şekilde görebilirsiniz. Kalorisi düşük olan yiyeceklerin kilo yapmayacağı, bu nedenle istenildiği kadar tüketilebileceği ile ilgili yanılgınızdan da bu şekilde kurtulabilirsiniz.

• Çok sık yediğiniz ne varsa, sadece bir kaç günlüğüne onlardan vazgeçip, farklı besin gruplarına yönelin… Örneğin, sürekli et, ve süt ürünleri tüketiyorsanız, bir süre sebze, ve meyveye dönün. Bunun size ne gibi yarar sağladığını göreceksiniz, ve bazı besinlere bağımlılığınız da bu şekilde sona erecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.