İdeal Kilo

İdeal Kilom Kaç? İdeal Kilom Nedir?

İdeal kilom kaç, ideal kilom nedir? şeklindeki soruların yanıtları en çok nasıl zayıflanır sorusuna yanıt arayan kadınlar tarafından alınmaya çalışılır. Ancak kilosu ideal kilosundan fazla olan bir kadın, zayıflayarak ideal kilosuna geldiğinde de daha fazlasını vermek, ideal kilodan da düşük bir kiloya sahip olmak isteyecektir. Çünkü günümüzde zayıf olmaya özenti durumu söz konusudur. Aslında nasıl zayıflanır sorusundan daha önce ideal kilom kaç ya da ideal kilom nedir sorularının yanıtlarına uymak çok daha doğrudur. Çünkü ideal kilo, kişinin sağlıklı olabilmesi için sahip olması gereken kilodur.

İdeal kilom kaç ya da ideal kilom nedir sorularınıza, sayfa altında yorum yazarak cinsiyetiniz ve boyunuzu belirtmeniz halinde yanıt vereceğiz. Ancak sizlere ideal kilo hakkında bazı bilgileri aktarmak istiyoruz. İdeal kilo neden bu kadar önemli? İşte bu konuda edinmeniz gereken küçük; ama önemli bilgiler:

İdeal Kilo Hakkında Bilgiler

■ İdeal kilom kaç sorunuzun yanıtını kesinlikle bir başkasının ideal kilosu ile karşılaştırmayın. Her insanın ideal kilosu bir diğerinden farklı olabilir. Her hastaya aynı ilacın verilmediği gibi, ideal kilonun da farklı olmasının en önemli nedeni, insanların vücut yapıları ve genetik yapılarının birbirlerinden farklı olmasıdır. Aslında ideal kilo hesaplamada ilk olarak kişilerin cinsiyetlerine; sonra da boylarına bakılır. Fakat bu durum bir diyetisyen tarafından daha özele indirgendiğinde, ideal kilonun her insan için farklı olduğu göze çarpar. Bunun üzerinde etken olan faktörler arasında yaş ve kişinin yaşam tarzı da yer almaktadır. Dolayısı ile ideal kilom nedir derken kendinizi kesinlikle bir başkası ile karşılaştırmayın.

■ İdeal kilom kaç sorunuzun yanıtlarına, yaşam tarzınızda ve beslenmenizde ufak değişiklikler yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun için ideal kiloya nasıl ulaşılır, ideal kiloma ulaşmak için ne yapmalıyım şeklinde hazırlamış olduğumuz konularımızı gözden geçirebilirsiniz.

İdeal kilom nedir sorunuza yanıtlar arıyor ya da ideal kilom kaç diyorsanız, diğer pek çok okuyucumuzun yaptığı gibi bize yorum yazabilir ve bu yorumda cinsiyetinizi, boy ve kilo bilgilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise yapmanız gereken sayfamızı takipte kalmaktır. Kısa zaman içerisinde size ortalama olarak ideal kilonuzu belirteceğiz. Ancak şu detayı hatırlatmakta da fayda var: bizim size vereceğimiz ortalama ideal kilonun yanında, tam ideal kilonuza, diyetisyeniniz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Önemli bir sağlık sorununuz yoksa, ortalama ideal kilom kaç sorusunun yanıtı sizin için yeterli olacaktır.

103 Comments

  1. Seninle ilgili hiç bir bilgiye sahip değiliz Seda? Boyun kaç, kaç kilosun? Bu bilgileri bize aktarırsan sorunun yanıtını sana verebiliriz…

  1. İdeal kilonuz 61 Kilo olarak görülmekte Mehtap Hanım… Bu durumda 12 kilo fazlanız var…

  1. Aşırı kilolu görünüyorsunuz Nurhayat Hanım… 29 kilo vermeniz gerekiyor. İdeal kilonuz 59…

  1. Ecem, ideal kilonuz 63 olmalı, yani 2 kilo zayıflarsanız ideal kilonuza ulaşabiliyorsunuz.

  1. Saniye hanım, 61 kilo sizin için ideal kilo olarak görünüyor, yani 14 kilo fazlalığınız mevcut…

  1. Boyun kısa, nasıl uzatacaksın merak ettim, uzat ve sonra bize de anlat yöntemini Elif 🙂 Boy kiloya göre değil, kilo boya göre ayarlanır…

   1. bir arkadaş benim “elifpsk” nickimi kullanarak espri yapmak istemiş ve yapmış linki de bana yollamış. lütfen “elifpsk” nickli yorumları silebilir misiniz?

  1. Merhaba Gülten’ciğim. İdeal kilon 56 hatta… Ama, ideal kilondan daha az olman daha güzel elbette. Kilonu vücuduna yayabilmek için, fazlalıklarının olduğu yerlere yönelik egzersiz uygulaman gerekiyor. Zayıf kişilerin dahi basenleri olabiliyor bu nedenden dolayı…

  1. Size göre normalse bizce sorun yok tabi Zülbiye Hanım, ama, kızınız gibi sizin de normal şartlar altında kilo vermeniz gerekiyor.

  1. İremciğim, kilo vermen gerekiyor. Ama yaşın gereği bunu kendi başına değil, bir diyetisyene giderek yapmalısın. Çünkü tam ergenlik döneminde olduğun bu yaşlarda yanlış bir davranışın, sağlığını olumsuz etkileyebilir…

  1. Gönül Hanım 60 ideal kilonuz…
   Siz, ve diğer tüm arkadaşlar için şunu belirteyim, uzun zamandır yazmak istiyordum:
   İdeal kilo demek, mutlaka o kiloda olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor arkadaşlar. Hatta, örneğin Gönül hanım için 60 kilo, kilolu olduğu düşüncesine kapılmasına dahi neden olabilir. İdeal kilo görüntüden çok, sağlıklı olan, olması gereken vücut ağırlığıdır. Bu kilonun 3 – 4 kilo altı, ve üstü kişiler için normaldir. Daha fazlası, ya da azı sağlık açısından problemlere sebebiyet vereceğinden, ideal kilo çizgisine dikkat etmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.